РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000825499<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Andriiash G. S. 
Chemical mutagenesis of the lysine-producing strain Brevibacterium sp. IMV B-7447 = Хімічний мутагенез штаму-продуценту лізину Brevibacterium sp. ІМВ В-7447 / G. S. Andriiash, N. E. Beiko, O. O. Tigunova, S. M. Shulga // Biotechnologia Acta. - 2022. - 15, № 3. - С. 35-41. - Бібліогр.: 16 назв. - англ.

Мета роботи - одержати штам-продуцент із підвищеним накопиченням лізину за допомогою методу хімічного мутагенезу. Для досягнення мети використовували метод оброблення хімічним мутагеном N-метил-N-нітро-N-нітрозогуанідином штаму-продуценту лізину з культивуванням одержаного клону та визначенням накопичення лізину в колбах і біореакторі. Встановлено оптимальні концентрації та час дії мутагену для одержання мутантних мікроорганізмів і відібрано клони з максимальним накопиченням лізину. Мутагенез проводили послідовно тричі. Як результат, одержано ауксотрофний за лейцином та треоніном штам-продуцент лізину Brevibacterium sp. IMB B7796 з максимальним накопиченням цільової амінокислоти. Висновки: одержано продуцент лізину Brevibacterium sp. IMB B7796, що продукував 65,0 г/дм<^>3 лізину в біореакторі за умов періодичного культивування з підживленням. Штам Brevibacterium sp. IMB B7796 пропонується для створення на його основі генетично-модифікованого штаму з підвищеним накопиченням лізину і подальшим використанням в промисловій технології лізину.



Шифр НБУВ: Ж100178 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Наукова періодика України 
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського