РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000825535<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Буднік Т. О. 
Вплив рівня вітаміну D у сироватці крові на ризик розвитку гестаційного цукрового діабету / Т. О. Буднік, А. В. Бойчук, Ю. Б. Якимчук // Clinical Endocrinology and Endocrine Surgery. - 2022. - № 4. - С. 20-25. - Бібліогр.: 27 назв. - укp.

У світі спостерігається підвищення частоти гестаційного цукрового діабету (ГЦД) на тлі різкого зростання надмірної маси тіла та ожиріння. Гестаційний цукровий діабет має негативні найближчі та віддалені наслідки для здоров'я жінок та їх потомства. З'ясовано роль кількох чинників ризику розвитку ГЦД, таких як ожиріння, наявність цукрового діабету 2 типу в родині, вік матері. Однак значення інших чинників ризику остаточно не визначено. Оскільки ГЦД асоціюється з посиленням резистентності до інсуліну в периферичних тканинах, розглядають можливу участь дефіциту вітаміну D у патогенезі ГЦД. Мета роботи - дослідити взаємозв'язок між дефіцитом вітаміну D у сироватці крові впродовж першого триместру вагітності та ризиком розвитку ГЦД в третьому триместрі. Проведено проспективне дослідження за участю 68 вагітних, обстежених у першому триместрі (6 - 13 тиж. вагітності), з них 52 взяли участь у скринінгу ГЦД у третьому триместрі (24 - 28 тиж. вагітності). Визначали рівень вітаміну D у сироватці крові, біохімічні, антропометричні параметри. Використовували метод логістичної регресії для аналізу зв'язків між дефіцитом вітаміну D і виникненням ГЦД. Дефіцит вітаміну D (<< 20 нг/мл) у першому триместрі зареєстровано у 42 (61,8 %) вагітних. У третьому триместрі в 14 (26,9 %) вагітних діагностовано ГЦД за результатами перорального тесту на толерантність до глюкози, з них у 11 вагітних, які мали дефіцит вітаміну D у першому триместрі. Ризик ГЦД був статистично значущо вищим у жінок з дефіцитом вітаміну D у порівнянні з вагітними з нормальним його рівнем (відносний ризик - 6,67; p << 0,001, 95 % довірчий інтервал - 3,56 - 15,57). Цей ризик значно підвищувався після внесення поправок на вік, кількість вагітностей, величину індексу маси тіла, явність цукрового діабету у родині (відносний ризик - 10,4; p << 0,001, 95 % довірчий інтервал - 2,82 - 39,76). Висновки: дефіцит вітаміну D у першому триместрі статистично значущо збільшує ризик виникнення ГЦД.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р716.216.415.160.23-1

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж24380 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Наукова періодика України 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського