РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000825543<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Popov S. V. 
Antibiotic-associated blood changes in newborns = Антибіотик-асоційовані зміни крові у новонароджених / S. V. Popov, O. I. Smiyan, O. H. Vasylieva, L. A. Iusiuk, A. O. Profatylo, T. V. Romanenko, D. A. Govorun // Eastern Ukr. Med. J. - 2021. - 9, № 4. - С. 325-331. - Бібліогр.: 16 назв. - англ.

Мета дослідження - визначення шансів зниження клітин загального аналізу крові під час використання антибіотиків у новонароджених. Усього було досліджено 46 новонароджених дітей, які перебували на стаціонарному лікуванні з основним діагнозом гіпоксично-ішемічна енцефалопатія. За гестаційним віком вони належали до груп пізнонедоношених і доношених. Новонароджених було розподілено на 2 підгрупи. Група 1, основна, 25 дітей, які одержували антибіотики, група 2, контрольна група, 21 дитина, які не одержували антибіотики. У свою чергу, групу 1 було розподілено на дві підгрупи: група 1а, 16 новонароджених, які одержували 1 антибіотик, та група 1b, 9 новонароджених, які одержували 2 антибіотики. Антибіотики вводилися у вікових дозах, внутрішньовенно, до них входили полісинтетичні пеніциліни, цефалоспоріни, аміногликозіди, карбапенеми, глікопептиди. Вивчалися особливості аналізу крові за основними показниками. Зазначено, що за загальними характеристиками новонароджені основної і контрольної груп були порівняні. При аналізі середніх значень показників крові було виявлено достовірне зниження еритроцитів, лейкоцитів та еритроцитів у групі новонароджених, які одержували антибіотики у порівнянні з контрольною групою. Абсолютна кількість нейтрофілів була достовірно низькою для групи новонароджених, які одержували 2 антибіотики, відносно контрольної групи. Розрахунок відношення шансів показав наявність підвищених шансів зниження кількості клітин крові при призначенні антибактеріальної терапії. Найбільші шанси зниження рівня від нормативного виявлено для лейкоцитів - в 5,34 разу, еритроцитів - в 3,56 разу. Абсолютне число нейтрофілів знижувалося з найбільшими шансами при введенні 2 антибіотиків - в 22 рази. Висновок: призначення антибактеріальної терапії призводить до зниження кількості еритроцитів, лейкоцитів, тромбоцитів. Найбільшою мірою це відзначалося для лейкоцитів та еритроцитів. Абсолютна кількість нейтрофілів найбільше значно знижувалася при використанні 2 антибіотиків.



Шифр НБУВ: Ж101336 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Наукова періодика України 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського