РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000825544<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Holubnycha V. M. 
Antibacterial influence of silver nanoparticles on multi-resistant strains of K. pneumoniae isolated at hospitals = Антибактеріальний вплив наночастинок срібла на полірезистентні клінічні штами K. pneumoniae / V. M. Holubnycha, V. V. Korniienko, Ye. V. Husak, V. O. Fedorenko, O. I. Tverezovska, T. V. Ivakhniuk, Yu. V. Varava // Eastern Ukr. Med. J. - 2021. - 9, № 4. - С. 332-341. - Бібліогр.: 16 назв. - англ.

Надмірне та неправильне використання антибіотиків для лікування людей, тварин та в сільському господарстві призвело до широкого зростання антибіотикорезистентності та посилення ролі внутрішньолікарняних патогенів. Klebsiella pneumoniae стає все більшою загрозою для здоров'я населення. Наноматеріали є перспективною альтернативою звичайним антибіотикам у боротьбі з мультирезистентними мікробами. Наночастинки срібла є добре відомими металевими наночастинками з антимікробною активністю. Мета дослідження - оцінити поширення стійких до антибіотиків штамів K. pneumoniae серед пацієнтів та оцінити антимікробну ефективність НЧ Ag щодо мультирезистентних клінічних штамів K. pneumoniae. Штами K. pneumoniae було виділено та ідентифіковано з використанням класичного бактеріологічного методу. Чутливість мікроорганізмів до інгібіторів <$Ebeta>-лактамаз, карбопенемів, макролідів, оксазолідонів та інших груп антибіотиків оцінювали за дискодифузійним методом Кірбі - Бауера. Здатність НЧ Ag пригнічувати прикріплення та розмноження мультирезистентних штамів K. pneumoniae перевіряли із використанням методу серійних розведень, тесту на редукцію резазурину та СЕМ. K. pneumoniae було виділено з 13,7 % зразків, переважно в мікробних асоціаціях (97,5 %). У 73,2 % випадків мікроорганізми були стійкі до п'яти та більше антибіотиків. НЧ Ag демонстрували антимікробну активність проти досліджуваних штамів у концентрації від 1,25 мкг/мл до 2,5 мкг/мл та спричиняли загибель усіх мікроорганізмів через 3 год. інкубації. НЧ Ag інгібували утворення біоплівок на початкових етапах та руйнували зрілу (2-денну) біоплівку у концентрації 20 - 40 мкг/мл. Ефективність антибіоплівкової дії срібла залежала від віку плівок, утворених K. pneumoniae. На СЕМ зображеннях 2-денних плівок наявний лізис бактеріальних клітин, у той же час аналіз 5-ти денних біоплівок виявив збереження трьохмірної структури. Висновки: у даному дослідженні вивчено поширення K. pneumoniae серед пацієнтів з ларингологічною патологією та визначено чутливість мікроорганізмів до одинадцяти антибіотиків. Виявлено високий рівень мультирезистентності серед штамів K. pneumonia. НЧ Ag мають потужний антибактеріальний та антибіоплівковий потенціал проти мультирезистентних K. pneumoniae. Таким чином, одержані результати підкреслюють, що НЧ Ag мають багатообіцяючі антимікробні та антибіоплівкові властивості проти мультирезистентних клінічних штамів K. pneumoniae.



Шифр НБУВ: Ж101336 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Наукова періодика України 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського