РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000825545<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Tsyndrenko N. L. 
Clinical, morphological, and epidemiological characteristics of endometrial hyperplastic processes in Sumy region = Клініко-морфологічна та епідеміологічна характеристика гіперпластичних процесів ендометрія у Сумському регіоні / N. L. Tsyndrenko, A. M. Romaniuk, Ya. R. Nikolayenko // Eastern Ukr. Med. J. - 2021. - 9, № 4. - С. 342-351. - Бібліогр.: 15 назв. - англ.

Гіперпластичні процеси ендометрія посідають вагоме місце серед гінекологічної захворюваності жінок різних вікових груп та є однією з найбільш частих причин госпіталізації до гінекологічного стаціонару. Актуальність патології зумовлена значним поширенням гіперпластичних процесів ендометрія, високою частотою малігнізації, тривалим рецидивуючим перебігом та зниженням репродуктивної функції, адже вони є однією з найчастіших причин непліддя у жінок репродуктивного віку. Статистичні дані щодо захворюваності на гіперпластичні процеси ендометрія в Україні відсутні. Виконаний аналіз історій хвороб та медичних карт показав, що у 40 % випадків гіперпластичні процеси ендометрія були безсимптомними. У 60 % випадків клінічними проявами гіперпластичних процесів ендометрія були порушення менструального циклу у вигляді менорагії, метрорагії, дисменореї та олігоменореї. У 30 % випадків гіперпластичні процеси ендометрія були рецидивуючими. Найчастішою супутньою патологією зі сторони органів малого тазу були лейоміома матки та ендометріоз, а екстрагенітальною патологією - гіпертонічна хвороба й ожиріння. Виконане дослідження та аналіз даних показав, що на сьогодні спостерігається тенденція до зростання захворюваності на гіперпластичні процеси ендометрія у Сумському регіоні у період 2011 - 2020 рр. Пік захворюваності припадав на 2016 р. Відмічено певний взаємозв'язок частоти гіперплазій з віковими категоріями. Так, найбільша кількість неатипових та атипових гіперплазій ендометрія спостерігається у жінок віком 45 - 55 років. Найменшу кількість неатипових гіперплазій ендометрія виявлено у жінок віком 66 і більше років, а атипових гіперплазій - у жінок віком до 30 років. Залозисті поліпи ендометрія найчастіше діагностуються у віці 31 - 44 роки; найменшу ж кількість залозистих поліпів ендометрія виявлено у жінок після 66 років. Найбільшу кількість залозисто-фіброзних поліпів ендометрія спостережено у жінок віком 45 - 55 років, а найменшу - у жінок до 30 років. Фіброзні поліпи ендометрія найчастіше зустрічаються у старших вікових групах - 66 і більше років; найменшу кількість таких поліпів ендометрія виявлено у жінок до 30 років. Зменшення захворюваності на гіперпластичні процеси ендометрія у 2020 р. пояснюється введеними карантинними заходами, і, як наслідок, зменшенням кількості діагностованих випадків гіперпластичних процесів ендометрія, адже останні часто перебігають безсимптомно.



Шифр НБУВ: Ж101336 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Наукова періодика України 
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського