РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000825954<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Прийоми оптимізації біологічних процесів в агроценозах кукурудзи за участі бактерій Paenibacillus polymyxa - продуцентів фізіологічно активних речовин, біоагенту поліміксобактерину - та в агроценозах кукурудзи і пшениці озимої за участі мікроорганізмів-деструкторів органічної речовини : наук.-метод. рек. / Л. М. Токмакова, А. М. Москаленко, А. О. Трепач, Л. А. Шевченко, І. В. Ларченко, В. В. Мусієнко, І. М. Пищур, В. М. Ковпак, О. П. Лепеха, Ю. М. Халеп; Національна академія аграрних наук України, Інститут сільськогосподарської мікробіології та агропромислового виробництва. - Чернігів : Брагинець О. В., 2020. - 55 c. - Бібліогр.: с. 48-55 - укp.

Наведено результати досліджень щодо розробки прийомів оптимізації біологічних процесів в агроценозах кукурудзи за участі бактерій Paenibacillus polymyxa - продуцентів фізіологічно активних речовин, біоагенту Поліміксобактерину - та в агроценозах кукурудзи та пшениці озимої за участі мікроорганізмів-деструкторів органічної речовини. Розроблено та впроваджено у виробництво прийоми оптимізації біологічних процесів в агроценозах кукурудзи, що передбачають бактеризацію насіння й обприскування рослин під час вегетації у фазі 3 - 5 листків або 7 - 9 листків за норми витрат 0,5 л/га мікробним препаратом Поліміксобактерином - стимулятором росту рослин, біоагентом якого є фосфатмобілізувальні бактерії Paenibacillus polymyxa КВ. Зазначено, що результати досліджень ступеня рухомості фосфатів у кореневій зоні рослин кукурудзи свідчать про підвищення доступності ґрунтових фосфатів для рослин за використання Поліміксобактерину, водночас спостерігається посилення накопичення фосфору листовою масою і зерном кукурудзи та підвищення виносу фосфору з урожаєм культури на 44,4 % дo контролю. Наголошено, що мікробний препарат впливає на фізіологічний стан рослин: стимулюється ріст і розвиток рослин кукурудзи, збільшується маса сухої речовини, площа листків і активізується процес фотосинтезу в листках і адсорбційна поверхня кореня. Урожайність кукурудзи підвищується до 28,6 %, а вміст білка у зерні - на 1,4 % та крохмалю - на 8,2 %. Зазначено, що розроблений прийом пройшов виробниче випробування на провідних сільськогосподарських підприємствах України, його застосування забезпує високу економічну ефективність.


Індекс рубрикатора НБУВ: П212.1-468.5 + П212.2-468.5

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА866752 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського