РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000825987<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Откидач В. 
Вплив занять військово-спортивним багатоборством на розвиток основних показників воїнів / В. Откидач, М. Корчагін, Н. Москаленко, А. Одеров, В. Золочевський, Є. Куришко, У. Шевців, С. Маняк, О. Небожук, О. Первачук // Фіз. виховання, спорт і культура здоров'я у сучас. сусп-ві. - 2023. - № 1. - С. 64-70. - Бібліогр.: 24 назв. - укp.

Сучасний рівень розвитку фізичної підготовки та вимоги, які вона висуває до людини, котра розвивається, вимагають максимальної мобілізації фізичних і психічних сил захисника, професійної підготовки для успішного виконання завдань за призначенням. Відомо, що військово-спортивні багатоборства (ВСББ) забезпечують ефективний розвиток необхідних фізичних якостей, що в подальшому застосовуються під час виконання завдань за призначенням. ВСББ є ефективним засобом фізичного розвитку основних фізичних якостей і навчання навичок самооборони, а також забезпечують здатність швидко реагувати на раптово мінливу обстановку, набуття впевненості та рішучості у власних силах. Саме тому вони повинні органічно поєднуватися з традиційними засобами фізичного виховання майбутніх спеціалістів у справі формування військово-професійної фізичної культури особистості. Досліджено корекцію ситуативної характеристики діяльності, яка полягає в невизначеності її результату та можливих несприятливих наслідків у випадку неуспіху курсантів вищих військових навчальних закладів. Мета роботи - дослідити вплив занять ВСББ на показники професійно важливих психологічних показників курсантів закладів вищої освіти. Методи - аналіз наукової та методичної літератури, психодіагностичне тестування, методи математичної статистики. До дослідження залучені 74 курсанти контрольної групи, які навчалися за чинною системою фізично підготовки, та 47 курсантів експериментальної групи (ЕГ), котрі займалися в секції ВСББ. Вік курсантів - від 17 до 26 років. У ході експерименту проведено дослідження показників ступеня готовності до ризику. Протягом експерименту в курсантів ЕГ відбулося статистично достовірне покращання середніх значень цього показника (p << 0,05). За результатами дослідження відбулося покращання показників готовності до ризику. Це свідчить про доцільність використання засобів ВСББ для корекції психологічних показників здобувачів вищої військової освіти.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ц4(4УКР)361

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж71868 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Наукова періодика України 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського