РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000825989<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Савенко А. 
Особливості зміни показників складу тіла спортсменів змішаних єдиноборств на етапі спеціалізовано-базової підготовки / А. Савенко, І. Штефюк // Фіз. виховання, спорт і культура здоров'я у сучас. сусп-ві. - 2023. - № 1. - С. 81-88. - Бібліогр.: 16 назв. - укp.

Мета роботи - дослідити особливості впливу використання різних режимів силового навантаження на показники складу тіла спортсменів у період спеціалізовано-базової підготовки в ММА. У дослідженні брали участь 75 спортсменів. Їх розділено на 3 однотипні за кількістю учасників групи. Представники обстежених групи використовували різні за обсягом, інтенсивністю енергозабезпечення навантаження. Використовуючи метод біоімпедансометрії, оцінювали зміну показників складу тіла спортсменів (жирову, безжирову, суху клітинну та активну масу тіла). Виявлено, що в спортсменів 1-ї групи, які використовували в процесі силової підготовки класичний для єдиноборств режим навантажень (Rа = 0,53), виявлено найбільше серед обстеженого контингенту зниження рівня жирової маси (на 2,5 %). У цьому випадку показники безжирової й активної маси тіла в спортсменів 1-ї групи практично не змінились. У спортсменів 3-ї групи в процесі застосування незвичайного за інтенсивністю та енергозабезпеченням для ММА режиму силового навантаження (Rа = 0,72) на тлі зниження рівня жирової маси на 2,2 % спостерігається підвищення інших досліджуваних показників. Так, у спортсменів 3-ї групи показник безжирової маси тіла підвищується на 4,2 % у порівнянні з вихідними даними. Відповідну позитивну тенденцію до зростання на 1,9 % виявлено під час контролю за динамікою показника активної маси тіла. У спортсменів 2-ї групи, які в процесі дослідження застосовували режим силового навантаження (Rа = 0,65), притаманний переважно для занять бодібілдингом, виявлено лише підвищення рівня безжирової маси тіла на 3,4 %. Інші контрольовані показники демонструють лише тенденцію до змін. Зроблено висновки, що використання на етапі спеціалізовано-базової підготовки в ММА режиму навантажень високої інтенсивності (Rа = 0,72) в умовах креатинфосфокіназного механізму енергозабезпечення сприяє найбільш вираженим змінам показників складу тіла спортсменів.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч517.150.4

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж71868 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Наукова періодика України 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського