РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000825993<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Makarov O. 
Virtual assets and monetary policy = Віртуальні активи та монетарна політика / O. Makarov, S. Arzhevitin // Фінанс.-кредит. діяльність: проблеми теорії та практики : зб. наук. пр.. - 2022. - Вип. 5. - С. 8-18. - Бібліогр.: 29 назв. - англ.

Виникнення та поширення віртуальних активів у світі перебуває в центрі уваги дослідників. Віртуальні активи почали використовувати для здійснення розрахунків, накопичення капіталу та отримання спекулятивного доходу, що створює конкуренцію державним фіатним грошам, державній монополії центрального банку (ЦБ) на випуск грошей і формує загрозу фінансовій стабільності. Мета роботи - оцінка поточного стану та потенціалу розвитку та державних, і недержавних віртуальних активів, їхньої ролі в грошовому обігу та потенційного впливу на грошово-кредитну систему України в контексті можливого введення в обіг цифрової валюти ЦБ - е-гривні. Названо основні форми віртуальних активів і визначено основні їхні характеристики, оцінено можливість їх використання в розрахунках і потенціал для часткової або повної заміни фіатних грошей у готівковій або безготівковій формі. Доведено, що на сьогодні основними стримуючим фактором для набуття деякими віртуальними активами функцій грошей є недостатнє поширення технологічних засобів для здійснення транзакцій із такими активами, висока волатильність цін на них та юридичні обмеження в правовому полі. Визначено, що технічно деякі роздрібні віртуальні активи можуть набувати всіх характеристик фіатних грошей і концептуально відрізнятимуться лише емітентом і системою централізації: державний або приватний емітент, централізована або децентралізована система. Встановлено, що введення в обіг е-гривні як інструмента монетарної політики з нарахуванням процентів значно посилить процентний канал монетарної трансмісії та сприятиме досягненню визначених ЦБ цілей і зростанню неінфляційної монетизації економіки. Водночас уведення в обіг третьої форми грошей, імовірно, породило б нові ризики, які пропонується знизити за допомогою належної параметризації нової форми грошей.


Індекс рубрикатора НБУВ: У526.263

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж73250 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Наукова періодика України 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського