РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000826011<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Azarenkova G. 
Public-private partnership mechanism = Механізм державно-приватного партнерства / G. Azarenkova, I. Alieksieiev, M. Hurkovskyy, K. Oriekhova, O. Golovko, O. Kurylo // Фінанс.-кредит. діяльність: проблеми теорії та практики : зб. наук. пр.. - 2022. - Вип. 5. - С. 240-248. - Бібліогр.: 25 назв. - англ.

У сучасних умовах господарювання обмежене бюджетне фінансування, недостатність розвитку інфраструктури, необхідність розвитку імпортної заміни змусили державу розвивати та покращувати нові форми взаємодії з приватними інвесторами. Одним із ефективних способів взаємодії з приватним бізнесом у реалізації різних проєктів є державно-приватне партнерство (ДПП). Досліджено елементи механізму державно-приватного партнерства; з'ясовано умови, що утворюють оптимальне середовище для реалізації проєктів механізму ДПП в Україні; розглянуто основні проблеми, пов'язані з ефективним упровадженням ДПП у практиці управління державним майном та визначено можливі напрями їхнього рішення. Основними компонентами механізму ДПП є: взаємодія, договірна робота, пріоритети проєкту, розподіл ризиків, участь у фінансуванні, розподіл відповідальності, суб'єкт експлуатації фонду. Принципами державної участі в проєктах ДПП повинні бути такі фундаментальні установки: участь та інтерес; дотримання інтересів сторін; прозорість проєкту ДПП, підзвітності та відповідальності за ухвалення рішень; справедливість та дотримання правил у випадку розподілу відповідальності між учасниками проєкту; стабільність взаємодії та координація зусиль між державними установами та приватними інвесторами; ефективність і результативність. Основними умовами для успішної підготовки та реалізації різних форм ДПП, які сприяють підвищенню їхньої ефективності, сприйняттю суспільством, є: розробка реальних проєктів; урахування вимог населення та працівників підприємств; інформаційна підтримка в засобах масової інформації соціально значущих проєктів; створення ефективних органів громадянського моніторингу для реалізації великих проєктів; підготовка персоналу для успішного виконання проєктів ДПП; якісна методична підтримка процедур управління проєктами шляхом формування загальнодоступної національної бази даних проєкту. В Україні приклади успішного впровадження основних ДПП партнерства відсутні. Тому особливо актуальним є розроблення механізму партнерства держави та бізнесу для здійснення транзитного потенціалу України та зростання енергетики, житлово-комунального господарства до європейських стандартів.


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)21,02

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж73250 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Наукова періодика України 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського