РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000826012<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Romanovska Y. 
Problems of development of economic security in Ukraine: challenges and opportunities = Проблеми розвитку економічної безпеки в Україні: виклики та можливості / Y. Romanovska, G. Kozachenko, Y. Pogorelov, O. Pomazun, K. Redko // Фінанс.-кредит. діяльність: проблеми теорії та практики : зб. наук. пр.. - 2022. - Вип. 5. - С. 249-257. - Бібліогр.: 21 назв. - англ.

Сучасний стан економічної безпеки України у зв'язку з російською агресією потребує грунтовного аналізу та дослідження насамперед із кількох причин: докладніше розуміння соціально-економічних процесів, які відбуваються всередині держави та визначення втрат і ризиків для глобальної економіки світу, які спричинені тісною інтеграцією української економіки до світової господарської системи. Мета роботи - аналіз викликів і перспектив розвитку економічної безпеки в державі за сучасних українських реалій. Проаналізовано насамперед головні загрози та виклики економічній безпеці та гіпотетичні шляхи їх подолання. Встановлено та досліджено причини негативного стану української економіки. Йдеться про тривалу економічну кризу, спричинену руйнуваннями, що їх здійснив російський режим; і про сповільнення ділової активності раніше - внаслідок пандемії COVID-19. Вагомими чинниками стали розбалансування національної фінансової системи (неконтрольоване зростання дефіциту бюджету, яке внаслідок воєнних дій перетнуло критичну межу), непрозорість і корупційні схеми в окремих галузях економіки, що призвели до значних фінансових махінацій, алогічність і непослідовність урядових реформ. Поруч із цими проблемами традиційними та складними для вирішення є такі виклики економічній безпеці, як застарілі технічна та матеріальна бази провідних галузей економіки, нестача інвестицій у новітні виробничі потужності, які б ураховували сучасні світові технологічні трансформації в енергетичній і біотехнологічній сферах. Актуальними загрозами лишаються недосконала законодавча база, яка потребує суттєвого оновлення, фрагментарність і недосконалість законів України в питаннях розвитку новочасних сфер економіки, екологічні проблеми, спричинені війною, складна демографічна ситуація в країні, "відтік мізків" тощо. У висновках підсумовано, що важливими шляхами для стабілізації складного становища є збільшення експорту та виробництва сільськогосподарської продукції, обгрунтовано важливість військових замовлень для важкої промисловості України, та звернено увагу на потребу в реформуванні й удосконаленні законодавчих і діючих програмних документів, які регулюють фінансово-економічну діяльність (зокрема, Закону України "Про основи фінансової безпеки", "Стратегії економічної безпеки України на період до 2025 року" тощо).


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)0-995 + У9(4УКР)0-981

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж73250 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Наукова періодика України 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського