РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000826015<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Moroz S. 
The dependency of an individual's and state well-being on higher education quality: analysis of Ukrainian students' and employers' opinion = Залежність добробуту особистості й держави від якості вищої освіти: аналіз думки студентів та роботодавців з України / S. Moroz, V. Moroz, Y. Kalagin, S. Grygoryeva, O. Sutula, O. Kozlova, O. Moroz // Фінанс.-кредит. діяльність: проблеми теорії та практики : зб. наук. пр.. - 2022. - Вип. 5. - С. 283-299. - Бібліогр.: 40 назв. - англ.

Статистична інформація свідчить про те, що частка охоплення населення України вищою освітою є однією з найвищих у світі - понад 82 %, що значно перевищує відповідні показники для країн із високим рівнем розвитку суспільних і ринкових інститутів. Висока частка осіб із вищою освітою в Україні та порівняно низька динаміка її соціально-економічного розвитку актуалізують питання теорії людського капіталу для тих країн, які сьогодні перебувають на етапі так званої перманентної соціальної та економічної трансформації. Соціально-економічні результати розвитку таких країн свідчать про певну обмеженість теорії людського капіталу, а саме тих її положень, зміст яких указує на існування прямо пропорційної залежності добробуту людини від рівня та якості її освіти. Суперечність між теорією та практикою інвестування у вищу освіту, особливо в контексті порівняння очікуваного та отриманого соціального й економічного ефектів, обумовила необхідність з'ясування думки представників сучасного суспільства щодо існування причинно-наслідкових зв'язків між якістю вищої освіти та добробутом. Інструментом збирання інформації щодо визначення залежності добробуту особистості та держави від якості вищої освіти було обрано метод опитування шляхом проведення анкетування. Респондентами стали студенти та роботодавці зі східних областей України. За результатами порівняльного аналізу відповідей 747 респондентів сформульовано узагальнення та висновки. Обгрунтовано доцільність введення в науковий обіг і подальше використання в практичній діяльності індикаторів економічної та соціальної девальвації вищої освіти для оцінювання ефективності державної політики у сфері вищої освіти.



Шифр НБУВ: Ж73250 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Наукова періодика України 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського