РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000826027<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Lagodiienko V. 
Food security of Ukraine: estimation of factors' impact, postwar trends and ways to supply = Продовольча безпека України: оцінка факторів упливу, поствоєнні тенденції та шляхи забезпечення / V. Lagodiienko, V. Franchuk, Y. Dziurakh, S. Melnyk, N. Shuprudko, V. Hobela // Фінанс.-кредит. діяльність: проблеми теорії та практики : зб. наук. пр.. - 2022. - Вип. 5. - С. 427-437. - Бібліогр.: 28 назв. - англ.

Мета дослідження - визначення загального рівня продовольчої безпеки України (ПБУ) та розробка основних напрямів підвищення її рівня. Реалізація мети дослідження втілювалась у виконанні кількох завдань. По-перше, розрахувати індекс ПБУ та здійснити його порівняння з середньосвітовими та середньоєвропейськими даними. По-друге, здійснити прогнозування індексу ПБУ на наступні 5 років, оцінити його тренд і тенденції. По-третє, установити основні фактори зовнішнього та внутрішнього середовища, що мають уплив на стан індексу продовольчої безпеки. По-четверте, визначити основні напрями підвищення рівня ПБУ. Глобальна екологічна криза значною мірою підвищила небезпеку погіршення стану продовольчої безпеки у світі та ймовірність настання голоду в певних регіонах. Посиленню уваги до досліджуваної проблематики сприяла війна росії проти України, що знищила інфраструктуру ланцюгів постачання та посилила проблеми забезпечення продовольством населення. Дослідження спрямоване на визначення основних "вузьких місць" ПБУ та розробку напрямів підвищення її рівня. Грунтуючись на результатах теоретичних та емпіричних досліджень, визначено основні "вузькі місця" процесу забезпечення продовольчої безпеки та встановлено напрями підвищення її рівня. У дослідженні здійснено розрахунок і прогнозування індексу ПБУ. Запропоновано методику визначення основних "вузьких місць" продовольчої безпеки шляхом оцінки впливу інфернальних та екстернальних факторів. На основі цього аналізу розроблено основні напрями підвищення рівня продовольчої безпеки держави.


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)320-820-995

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж73250 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського