РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000826028<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Kaliuha E. 
Organizational and methodological pension security systems of the country and the way their improvement = Організаційна та методична системи пенсійного забезпечення країни та шляхи їх удосконалення / E. Kaliuha, V. Pabat, O. Vytvytska, N. Shpak, W. Sroka // Фінанс.-кредит. діяльність: проблеми теорії та практики : зб. наук. пр.. - 2022. - Вип. 5. - С. 438-452. - Бібліогр.: 59 назв. - англ.

Посилені євроінтеграційні процеси стосуються всіх аспектів життєдіяльності країни та вимагають прогресивних змін заради суспільно-економічного розвитку держави. У таких умовах жодна сфера діяльності не може лишитися поза увагою. Це стосується й національної системи соціального забезпечення, яка перебуває на сьогодні в досить складному становищі. Тепер в Україні особливо нагальною є потреба в удосконаленні та реформуванні пенсійної системи, у першу чергу організаційної, правової, облікової, задля можливості збереження та бажаного покращання її дієздатності. Це забезпечить належний рівень життя громадян, що мають право на пенсію та становлять найнезахищеніший і досить численний прошарок населення України. На сьогодні відповідно до законодавства система соціального забезпечення складається з трьох рівнів: перший - солідарний; другий - накопичувальний; третій - добровільний недержавний фонд. В Україні функціонують лише перший і не повною мірою третій рівні системи пенсійного забезпечення. Стосовно другого рівня пенсійного забезпечення триває дискусія з 2012 р. і до сьогодні. Основними результатами запровадження солідарного рівня є: створення нової структури соціального забезпечення, визначення джерел його наповнення, обгрунтування підстав переходу до накопичувальної системи. Основні висновки: проведено аналіз чинної солідарної системи пенсійного забезпечення та визначено її недоліки; запропонована система соціального забезпечення, в основу якої покладено Пенсійний фонд (до складу якого входять: фонд соціального страхування на випадок безробіття, фонд соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань, фонд страхування у випадку тимчасової втрати працездатності); визначено порядок його формування (нарахування у відсотках від заробітної плати з урахуванням класу професійного ризику); викладено проблемні питання оптимізації функцій Фонду соціального страхування; зазначено перелік проблемних питань щодо впровадження накопичувального рівня пенсійної системи.


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)272.22

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж73250 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Наукова періодика України 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського