РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000826180<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Фурдичко О. І. 
Екологічна оцінка запасів фітомаси в зоні відчуження і запасу в ній радіонуклідів / О. І. Фурдичко, О. І. Дребот, О. П. Яремко, М. Д. Кучма // Збалансов. природокористування. - 2021. - № 3. - С. 13-22. - Бібліогр.: 8 назв. - укp.

Встановлено, що основним чинником, який спричиняє пошкодження лісів на значній території зони відчуження, є лісові пожежі. Втрати запасу підстилки під час горіння становлять до 20 - 30 %. У залишках підстилки та верхніх грунтових горизонтах зберігається 63,0 - 71,1 % запасу <^>137Сs. На згарищах відмічене суттєве зростання частки рухомої фракції <$E nothing sup 90 roman Sr> в мінеральній частині грунту до 39,6 - 60,8 %. За природного ходу міграційних процесів істотний перерозподіл активності у верхніх грунтових горизонтах міг би відбутися через 15 - 20 років. Тому протипожежні заходи набувають першочергового значення, оскільки внаслідок пожеж може істотно змінитися характер міграційних процесів радіонуклідів. Узагальнена оцінка запасів фітомаси і запасу в ній радіонуклідів у зоні відчуження засвідчила провідну роль лісових екоситем у депонуванні радіонуклідів та запобіганні їх виносу за межі забруднених територій. На сьогодні в деревині лісових насаджень зафіксовано 47,5 ТБк <$E nothing sup 90 roman Sr>, що становить майже 4 % від загального забруднення території зони відчуження, і ця частка надалі буде зростати. Розроблено систему еколого-лісівницького догляду за лісовими насадженнями в умовах зони відчуження. Вона передбачає три рівні втручання: звичайний, обмежений, заповідний (у перспективі). Її реалізація відбулася під час лісовпорядкувальних робіт у 1996 та 2006 рр., що забезпечило контроль за радіоекологічною та лісівницькою ситуацією.


Індекс рубрикатора НБУВ: П348,1 + П342.53

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж100860 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Наукова періодика України 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського