РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000826267<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Goncharova O. M. 
Anthropological aesthetics of Greek antiquity as a narrative of philosophical discourse = Антропологічна естетика грецької античності як наратив філософського дискурсу / O. M. Goncharova // Антропол. виміри філос. дослідж. : зб. наук. пр.. - 2022. - Вип. 21. - С. 84-93. - Бібліогр.: 92 назв. - англ.

Мета статті - визначення філософських наративів щодо "людини прекрасної" грецької античності в координатах триади "природне", "соціальне" і "культурне" тіло. Теоретичний базис. При досягненні визначеної мети авторка спиралась на концептуальні положення філософської антропології Г. Плеснера, зокрема, про ставлення обмеженого тіла до своєї межі як емпіричного осягнення людиною себе і світу. Розвиваючи положення про тіло як соціокультурний феномен і виходячи з визначення тілесності як "перетвореного під впливом соціальних і культурних факторів тіла людини, що має соціокультурні значення і сенси і виконує певні соціокультурні функції" (І. Биховська), в якості методологічної основи для аналізу предмету дослідження було використано триаду понять "природне", "соціальне" і "культурне" тіло. Наукова новизна полягає в експлікації особливостей естетико-антропологічного дискурсу в давньогрецькій філософії не тільки крізь призму дихотомії "духа" й "тіла", але й через призму триади "природне", "соціальне" і "культурне" тіло, що дозволяє по-новому осмислити наративи щодо "людини прекрасної" періоду становлення європейської антропологічної естетики за часів античності. Висновки: антропологічна естетика грецької античності - це маскулінна естетика, естетика чоловічого "культурного тіла". Якщо чоловік виступає гносеологічним суб'єктом, він здатен, попри потворність та огидність його природного тіла, досягти рівня тіла "культурного", рівня "особистісного буття тілесності". Щодо жіночої тілесності, через те, що для жінки давньогрецькою філософією не передбачено статус гносеологічного суб'єкта, вона залишається на рівні "соціального тіла".


Індекс рубрикатора НБУВ: Ю216

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж74194 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Наукова періодика України 
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського