РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000826278<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Рєпін М. В. 
Склад та біологічна активність кріоекстрактів із тканин фетоплацентарного походження за різних умов виготовлення = Composition and biological activity of fetoplacental tissues-derived cryoextracts being differently obtained / М. В. Рєпін, Ю. О. Чиж, Л. М. Марченко, Т. П. Говоруха, С. В. Нарожний // Проблеми кріобіології і кріомедицини. - 2023. - 33, № 1. - С. 3-13. - Бібліогр.: 22 назв. - укp.

За допомогою методу гель-проникної хроматографії досліджено білково-пептидний склад кріоекстрактів фетальних тканин (КЕФТ) та плаценти (КЕП) щурів. Кріоекстракти одержували із гомогенатів тканин за режимами заморожування-відігріву: 1 - одноразовим (-<$E20~symbol Р roman C>); 2 - дворазовим (-20; -<$E196~symbol Р roman C>) та 3 - триразовим (-20; -196; -<$E196~symbol Р roman C>). Біологічну активність кріоекстрактів оцінювали in vitro за фагоцитарною активністю нейтрофільних гранулоцитів (НГ) крові інтактних щурів після їх інкубації з інактивованою культурою Staphylococcus aureus (<$E2~times~10 sup 9> кл/мл) протягом 45 та 120 хв для концентрацій екстрактів у середовищі інкубації: 1,6; 3,1; 6 мг/мл у перерахунку на суху речовину. Застосування режиму 3 забезпечувало більший вихід загального білка та низькомолекулярних сполук білково-пептидної природи у кріоекстракти. Вміст низькомолекулярних фракцій у КЕФТ перевищував такий у КЕП незалежно від режиму виготовлення. Інкубація НГ з кріоекстрактами значуще не збільшувала кількість нейтрофілів, які вступили в фагоцитоз. Однак для всіх зразків КЕП і КЕФТ було характерне дозозалежне підвищення поглинальної активності НГ протягом 45-хвилинної інкубації у порівнянні з контролем.



Шифр НБУВ: Ж14260 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського