РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000826348<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Kolomoets A. G. 
Dielectric properties of the low-temperature phase transitions in divalent nitrates = Діелектричні властивості низькотемпературних фазових переходів в нітратах двовалентних елементів / A. G. Kolomoets // J. of Nano- and Electronic Physics. - 2023. - 15, № 1. - С. 01030-1-01030-3. - Бібліогр.: 5 назв. - англ.

Роботу присвячено з'ясуванню механізму реалізації низькотемпературних фазових переходів в нітратах двовалентних елементів. Надано результати досліджень температурних залежностей діелектричної проникності і та тангенсу кута діелектричних втрат tg<$Edelta> в області низьких температур для нітрату свинцю. Ці дослідження підтверджують припущення, що було зроблено раніше, про те, що низькотемпературні фазові переходи Pm3 <$Esymbol О> P213 в нітратах двовалентних елементів відбуваються завдяки "заморожуванню" реорієнтаційних коливань груп <$Eroman NO sub 3 sup -> навкруги атому азоту, які відбуваються за кімнатної температури. На кривих <$Eepsilon (T)> знайдено максимум в області фазового переходу Pm3 <$Esymbol О> P213, який зменшується зі збільшенням частоти та за частоти 10 КГц має вигляд "сходинки". На кривих tg<$Edelta>(T) знайдено два максимуми. Перший максимум здійснюється за температури фазового переходу, другий - зсунутий в область низьких температур. Зроблено висновок, що перший максимум tg<$Edelta> пов'язаний з релаксацією груп <$Eroman NO sub 3 sup ->, другий - з формуванням доменної структури в нітратах двовалентних елементів. Енергія активації, що була підрахована за зсувом діелектричної проникності, складає величину, більшу ніж 2 еВ. Така енергія активації є характерною для важких іонів. Це підтверджує той факт, що на частотах 1 КГц - 10 КГц в області фазового переходу відбувається релаксація груп <$Eroman NO sub 3 sup ->.


Індекс рубрикатора НБУВ: В375.1

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж100357 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Наукова періодика України 
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського