РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000826651<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Рахманов В. М. 
Внутрішньосімейні неврози. Психосоматичні, невротичні та саматоформні розлади у дітей та підлітків. Невластиві дітям "дитячі" захворювання у сльозах - переживаннях батьків та конфліктах у мікро- та макросередовищі : монографія / В. М. Рахманов. - Дніпро : Дмитрієва Г. В., 2023. - 380, [6] c. - Бібліогр.: с. 375-376 - укp.

У науковій праці відомого лікаря-психіатра, психотерапевта, психоаналітика розглянуто етіопатогенез, клінічну картину, діагностику невротичних і соматоформних розладів у дітей і підлітків. Представлено концепцію розвитку і формування невротичних і соматоформних симптомів і синдромів під впливом ендогенних та екзогенних біосоціальних і насамперед негативних соціальних, психотравмуючих, екологічних та інших чинників у пери- і постнатальному періоді розвитку дитини. Невротичні та соматоформні розлади розглянуто за віковими періодами та їхню клінічну картину викладено із урахуванням патоморфозу. Описано диференційно-діагностичні критерії різних проявів невротичних і соматоформних розладів. Матеріал, що викладається ґрунтується на багаторічній науково-дослідницькій діяльності автора, який очолює НДІ дитячої та сімейної психіатрії, психотерапії, психології, медичної та психосоціальної реабілітації. Зазначено, що невротичні та соматоформні (психосоматичні) розлади (неврози) (НСР/ПсРН) - найпоширеніші патології у дітей та підлітків, які переважно являють собою порушення в емоційній сфері, комунікації, взаєминах, особливо в мікросередовищі серед рідних. Насамперед із матір'ю, батьком, братом, сестрою та іншими родичами. Сучасний спосіб життя більшості сімей не дає змоги своєчасно усунути на початковому етапі невротичні та соматоформні (психосоматичні) розлади, на їхньому підґрунті згодом формуються ті чи інші форми неврозу. Психосоматичні розлади у дітей і підлітків зумовлено виникненням низки чинників: а) соціально-психологічні; б) соціально-культурні; в) соціально-економічні; г) негативні психофізіологічні чинники (напруга, стрес), за яких відбувається розвиток дитини в пере- і постнатальному періоді та подальший розвиток; ґ) генетичні - спадкова схильність тощо. Умови, які впливают на перебіг розладу: за наявності у сім'ї єдиної дитини і потакання їй, задоволення усіх її потреб і підстрахування її повсякденного життя; негативна психологічна обстановка, особливо міжособистісні конфлікти поміж батьків, рідних; знижена продуктивність соціальних взаємин і спільна діяльність у мікро- і рідше макросередовищі; порушення традиційних (або обмежено ізольованих) сімейних цінностей, зокрема, у сфері соціальних часових факторів, сучасна урбанізація, брак часу, надмірне фізичне та психологічне навантаження, відсутність умов для відпочинку тощо.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р733.645.093.3

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА867383 Пошук видання у каталогах НБУВ 
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського