РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000826786<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Vivat A. 
Development methods of large-equipment installation in design position using electronic total stations = Розробка методики встановлення виликогабаритного обладнання у проектне положення з використанням електронних тахеометрів / A. Vivat, S. Petrov, V. Volkova // Geodesy, Cartography and Aerial Photography : міжвід. наук.-техн. зб.. - 2022. - Вип. 95. - С. 22-30. - Бібліогр.: 29 назв. - англ.

На сьогодні в Україні знаходяться в експлуатації десятки турбогенераторів (ТГ), значна частина яких в експлуатації понад 35 - 50 років, що перевищує термін їх служби відповідно до нормативної документації. Фактичний технічний стан ТГ визначається багатьма геометричними параметрами, серед яких вирішального значення набувають ті, які характеризують його як механічну систему (вісь агрегату та вісь статора). На даний час контроль положення вісей повинна виконуватись з точністю 0,5 мм, і здійснюється в основному трьома способами (за допомогою струни, за допомогою оптичної авторефлексної системи (ППС-11), із використанням повірочного вала). Мета досліджень - розробка методики контролю геометричних параметрів статора ТГ при його заміні геодезичними методами з використанням високоточних електронних тахеометрів та її апробація на об'єкті. На підставі попередніх досліджень, запропоновано вирішувати такі задачі просторовим методом електронної тахеометрії з використанням високоточного тахеометра Leica TCRP1201R300. Проведено апріорну оцінку точності та ряд експериментів (дослідження з визначення похибки перефокусування, визначення похибки виміру віддалі на коротких довжинах із використанням сферичного відбивача, дослідження впливу неперпендикулярності вимірювального лазера до відбивача) з метою розробки методики підвищення точності вимірювання за умови використання електронного тахеометра. Цю методику апробовано на об'єкті під час ремонту (заміни) статора генератора. В результаті проведених робіт визначено просторове положення вісей агрегату та статора з точністю 0,3 мм, які були зафіксовані в умовній системі координат чотирма марками. Методикою передбачено вибір оптимальних умов вимірювань електронним тахеометром, за яких компенсуються похибки вихідних даних, інструментальні, зовнішніх умов, візування, центрування та фіксування. Також методикою передбачено контроль кожного етапу робіт за стандартним відхиленням до 0,2 мм. Кількість прийомів вимірювань визначається досягненням точності кожного етапу 0,2 мм.


Індекс рубрикатора НБУВ: Д123.4

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж29144 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Наукова періодика України 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського