РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000826788<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Burak K. 
On the accuracy of gravimetric provision of astronomo-geometric leveling on geodynamic and technogenic polygons = До питання точності гравіметричного забезпечення астрономо-геометричного нівелювання на геодинамічних і техногенних полігонах / K. Burak // Geodesy, Cartography and Aerial Photography : міжвід. наук.-техн. зб.. - 2022. - Вип. 95. - С. 39-52. - Бібліогр.: 50 назв. - англ.

Мета роботи - теоретично обгрунтувати вимоги до точності гравіметричного забезпечення астрономічного й астрономо-геометричного нівелювання (АГН) на геодинамічних і техногенних полігонах, із урахуванням точності сучасного високоточного геометричного нівелювання (ГН). Методику досягнення мети забезпечено теоретичними дослідженнями існуючих способів АГН, сучасних методів прогнозу неотектонічних процесів, точності ГНСС і ГН. Установлено вимоги до точності гравіметричного забезпечення високоточного АГН висотної мережі геодинамічних і техногенних полігонів. Установлено теоретичну можливість визначення ортометричних і нормально-ортометричних висот практично на 90 % території України з точністю порядку навіть 0,2 мм на 1 км подвійного ходу. Доведено, що навіть за максимальних значень аномалій гравіметричного поля Землі можна вважати ортометричні й нормальні висоти відрізками нормалі до референц-еліпсоїда, як і геометричні висоти; якщо за астрономічного нівелювання визначати відхилення виска з точністю <$E m theta sup cp~=~0,2 symbol Т> (точність сучасних зеніт-систем навіть <$E 0,08 symbol Т>), то це внесе похибку в визначення різниці геоїдальних частин геодезичних висот 0,2 мм на 1 км ходу, якщо ж визначати це значення з наявних гравіметричних карт відхилення виска, то ця похибка складе 0,5 - 1 мм на 1 км ходу, що також відповідає нівелюванню навіть I-го класу; непаралельність еквіпотенціальних поверхонь під час обчислення висот слід ураховувати вже тоді, коли різниця сили тяжіння на еквіпотенціальній поверхні початкової точки ходу та в точці перетину цієї поверхні з нормаллю в кінцевій точці ходу перевищує 2 мГал; силу тяжіння на станції нівелювання та силовій лінії поля в кінці ходу, на висоті, що відповідає висоті відповідної станції нівелювання, треба знати за суми перевищень у ході до 10 м на 1 км ходу із точністю всього 20 мГал, відповідно, за суми перевищень 100 м на 1 км - 2 мГал, тому навіть модель EIGEN-CG03C (точність оцінюються в межах 8 мГал) на більшій частині рівнинної території України може забезпечити гравіметричними даними високоточне нівелювання під час проведення інженерно-геодезичних робіт і робіт на геодинамічних і техногенних полігонах.


Індекс рубрикатора НБУВ: Д111.2

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж29144 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Наукова періодика України 
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського