РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000826789<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Burshtynska K. 
Using images obtained from UAVs to construct a DEM of riverbed territories with complex hydromorphological characteristics = Використання зображень, отриманих з БПЛА, для побудови ЦМР прируслових територій зі складними гідроморфологічними характеристиками / K. Burshtynska, A. Mazur, M. Halochkin, Y. Shylo, I. Zayats // Geodesy, Cartography and Aerial Photography : міжвід. наук.-техн. зб.. - 2022. - Вип. 95. - С. 53-65. - Бібліогр.: 62 назв. - англ.

Мета роботи - дослідження точності побудови ЦМР прируслових територій із використанням матеріалів БПЛА. Одним із важливих питань гідрологічного моделювання затоплень є високоточне створення ЦМР. За складного типу рельєфу, який пов'язаний із меандруванням русла річки, запропоновано для створення ЦМР використовувати знімання з БПЛА. Гідрологічне моделювання передбачає такі основні етапи: створення високоточних ЦМР, визначення коефіцієнтів Маннінга з метою врахування впливу підстильної поверхні та визначення змін рівня води на підставі графу, отриманого зі спостережень на гідрометеорологічних пунктах. Наведено побудову високоточної ЦМР на підставі знімання з БПЛА. Для високоточної побудови моделі принциповим питанням є врахування рослинності в приберегових ділянках і вибір оптимального часового періоду знімання. Завдання дослідження полягає в опрацюванні методики побудови високоточної ЦМР за матеріалами, отриманими з БПЛА, дослідження можливостей усунення впливу рослинності на позначки точок із використанням програмних методів, визначенні планових зміщень русла та порівнянні точності побудови ЦМР за зніманнями, проведеними у червні 2017 р. та у листопаді 2021 р. Об'єктом досліджень слугувала ділянка при переході від гірської до болотисто-горбистої частини р. Дністер поблизу м. Старий Самбір, із складними морфометричними та гідрологічними характеристиками русла та берегів у місці складного меандрування річки в перетятій ярами місцевості. Встановлено, що за 4 роки між двома зніманнями планові зміщення деяких точок становлять до 25 - 31 м. Здійснено апріорну оцінку визначення координат за точками з ГНСС-приймача, точність визначення координат точок якого становить 2 - 3 см. Апріорна оцінка точності визначення координат точок за вхідними даними знімання становить: для планових координат - 4 - 6 см для двох періодів знімання, похибка визначення позначок точок для різних значень базису - 21 - 31 см. Установлено, що програмні методи врахування впливу високої рослинності не надають можливості повного її врахування, середня квадратична помилка, у місцях такої рослинності становить 0,64 м. Тому, знімання з БПЛА необхідно проводити в безлистяний період року, ранньою весною або пізно восени.


Індекс рубрикатора НБУВ: Д148

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж29144 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Наукова періодика України 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського