РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000826979<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Yetirmishli G. J. 
Oil and gas potential and modern seismicity of the Azerbaijan sector of the Caspian Sea = Нафтогазовий потенціал і сучасна сейсмічність азербайджанського сектору Каспійського моря / G. J. Yetirmishli, S. E. Kazimova, I. E. Kazimov // Геофиз. журн. - 2023. - 45, № 1. - С. 125-136. - Бібліогр.: 134 назв. - англ.

Родовища вуглеводнів Азербайджанської Республіки розміщуються в Південнокаспійському нафтогазоносному басейні, на території Абшеронського півострова та прилеглої акваторії Каспійського моря. Тут знаходиться понад 80 нафтових і газових родовищ. У статті наведено геологічну будову Південнокаспійської западини, а також Абшерон-Прибалханської зони. Проаналізовано запаси нафти і газу, а також розглянуто сучасну сейсмічність Каспійського моря. На сьогодні першорядним завданням є збільшення запасів нафти, що видобуваються, і стабілізція видобутку. Встановлено, що останніми роками підвищився рівень сейсмічної активності в окремих районах Каспійського моря, а кількість сейсмічної енергії, що виділяється в Центральному Каспії, зросла в кілька десятків разів. Розподіл щільності епіцентрів землетрусів у всьому району є слабко вираженим хвильовим - виявлено чергування зон підвищеної та зниженої концентрації епіцентрів. Розподіл цих зон переважно північно-західний, субмеридіональний та субширотний. Для визначення закономірності розподілу осередків гіпоцентрів у регіоні побудовано діаграму залежності кількості землетрусів від глибин. В акваторії Каспійського моря 90 % вогнищ знаходяться на глибині понад 35 км. Разом із ними трапляються і поверхневі землетруси (0 - 10 км). Передбачалося, що зміна дебіту нафти на багатьох ділянках морського дна північної частини Абшерон-Балханської зони пов'язана з відносно сильними (ml >> 3,0) землетрусами типу скидо-зсув. Зроблено припущення, що формування зон локалізації нафти пов'язано з накопиченням напружень у локальних геодинамічних полях і утворенням тріщинуватих середовищ, якими можлива міграція вуглеводнів. На підставі викладеного можна припустити наявність певної закономірності між родовищами нафти та газу, сейсмічністю та зміною геодинамічного режиму.


Індекс рубрикатора НБУВ: Д453.1 + Д59(5АЗЕ)45

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж14153 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Наукова періодика України 
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського