РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000826989<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Кравцова А. В. 
Пластика твердої мозкової оболонки - огляд матеріалів та технік : (огляд літ.) / А. В. Кравцова, В. О. Пятикоп, Ю. Г. Сергієнко // Eastern Ukr. Med. J. - 2022. - 10, № 1. - С. 1-16. - Бібліогр.: 105 назв. - укp.

У більшості випадків дефект твердої мозкової оболонки є результатом перенесеної черепно-мозкової травми. Черепно-мозкова травма - важлива проблема, як у медичному, так і в соціально-економічному плані, оскільки супроводжується значною летальністю та інвалідизацією пацієнтів працездатного віку. Саме лікворея - одна з частих причин летальності нейрохірургічних хворих. Ускладненнями внаслідок дегерметизації ТМО та незакриття дефектів оболонки можуть бути: лікворея, та лікворна нориця, інфекції та інші ускладнення, які можуть призвести до більш тривалого періоду госпіталізації та витрат на лікування хворого. Тому заміщення дефекту ТМО є найважливішим елементом хірургічного лікування та профілактики багатьох внутрішньочерепних ускладнень, засобом превентивної медичної реабілітації нейрохірургічних хворих. Не дивлячись на значний історичний досвід та практику нейрохірургічних клінік, проблема надійної герметизації дефектів ТМО все ще залишається актуальною. За попередні десятиріччя випробовувалися різні ауто-, ало-, ксенотрансплантати, синтетичні матеріали. В in vitro дослідженнях вивчались властивості та порівнювались морфологічні характеристики аутотрансплантатів: твердої мозкової оболонки, надчерепного апоневроза та скроневої фасції, ксенотрансплантатів: матеріалів на основі децелюляризованного бичачого та свинячого перикарду, біоміханічні відмінності між ТМО людини, розтягнутого політетрафторетилену та матеріалів, виготовлених з колагену бичачої шкіри та бичачого перикарду. При постійному прогресі хімічних технологій будуть створені нові замінники ТМО, і вони будуть ближчими по структурі до нормальної твердої мозкової оболонки, такими, що викликатимуть мінімальні запальні реакції або їх відсутність, зручними у використанні та біорозкладними. Таким чином, розробка та всебічне дослідження, включаючи in-vitro та in-vivo експерименти, а також дослідження на модельних тваринах, являє собою актуальну проблему медико-біологічного напряму, яку спрямовано на вирішення проблеми закриття дефектів ТМО без виникнення короткострокових та віддалених післяопераційних ускладнень і покращання якості життя пацієнтів.



Шифр НБУВ: Ж101336 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Наукова періодика України 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського