РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000826994<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Редько С. І. 
Порівняльна характеристика препаратів дексдор та диприван для седації при урологічних операціях в умовах спінальної анестезії / С. І. Редько, Ю. В. Шкатула, Ю. А. Ткаченко, Д. А. Стебловська // Eastern Ukr. Med. J. - 2022. - 10, № 1. - С. 50-56. - Бібліогр.: 12 назв. - укp.

В даний час у розпорядженні лікаря анестезіолога-реаніматолога є досить велика кількість седативних засобів (гіпнотики, загальні анестетики, анксіолітики), проте багато з них, крім основної дії, надають ряд небажаних ефектів або не забезпечують оптимальний рівень седації. З іншого боку з'являються нові сучасні препарати для седації, у зв'язку з чим необхідність корекції вже існуючих схем седативної терапії є досить своєчасною і необхідною. Мета дослідження - вивчення переваг і недоліків різних методів седації у хворих урологічного профілю, оперованих в умовах спінальної анестезії. Обстежено 80 хворих (54 чоловіків і 26 жінок), яким проводили урологічні операції в умовах збалансованої анестезії (СМА в поєднанні з медикаментозною седацією). Пацієнтів за методом випадкових чисел було розподілено на дві групи. Група 1 (n = 40) - седація дексдором, група 2 (n = 40) - седація диприваном. Рівень седації оцінювався з використанням шкали RAMSEY, ступінь післянаркозного відновлення за п'ятибальною шкалою Bidway, задоволеність анестезією оцінювалась з використанням опитувальника Lowa Satisfaction with Anesthesia Scale (ISAS). За результатами дослідження показано, що глибший рівень седації протягом операції спостерігався у другій групі (седація диприваном). У цій групі післяопераційна сонливість також була вища, як протягом перших 15 хв., так і через 30 хв. після закінчення операції. Незважаючи на те, що пацієнти, які одержували як седативний агент дексдор, хоч і мали більш поверхневу седацію, у цілому показали достовірно вищу загальну задоволеність анестезією. Таким чином, дексдор, завдяки його здатності викликати легкий і середній рівень седації, надає змогу хворому контактувати з персоналом, практично не пригнічує дихання, створюючи при цьому досить комфортні умови для пацієнтів і викликає достатню ретроградну амнезію.



Шифр НБУВ: Ж101336 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Наукова періодика України 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського