РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000826998<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Gancho O. V. 
Antimicrobial effect of citrate buffer with antibiotic = Протимікробна дія комбінації цитратного буферу з антибіотиком / O. V. Gancho, T. D. Bublii, O. P. Kostyrenko, V. I. Fedorchenko // Eastern Ukr. Med. J. - 2022. - 10, № 1. - С. 80-87. - Бібліогр.: 14 назв. - англ.

Стійкість найбільш розповсюджених патогенів, в тому числі збудників ендодонтичних інфекцій, до антибіотиків залишається найважливішою проблемою у всьому світі. Тому, створення нових лікарських композицій є одним із шляхів вирішення цієї проблеми. Мета дослідження - визначення ефективності антимікробної дії цитратного буферу в поєднанні з антибіотиком амоксиклав по відношенню до стандартних референтних штамів мікроорганізмів. Дослідження, в яких використовували стандартні культури C. albicans ATCC10231, E. coli ATCC25922, S. aureus ATCC25923, E. faecalis ATCC29213, М. luteus ATCC4698, S. epidermidis ATCC14990, було проведено на кафедрі мікробіології, вірусології та імунології Полтавського державного медичного університету. Чутливість стандартних штамів мікроорганізмів до складу композиції досліджували за допомогою кількісного методу серійних розведень відповідно міжнародним стандартам CLSI. ISO/TC 212 "Клінічні лабораторні випробування та тестові системи для діагностики in vitro. 2021". Референтні штами Staphylococcus aureus та Staphylococcus epidermidis виявили найвищу чутливість до цитратного буферу, яка у 4 рази (p << 0,05) перевищувала цей показник по відношенню до мікрококів, ентерококів та дріжджеподібних грибів, і була у 8 разів (p << 0,01) вище, ніж чутливість Escherichia coli, яка виявилася найменш чутливою до досліджуваної речовини. Амоксиклав також найкращим чином пригнічував ріст S. aureus АТСС 25923 та S. epidermidis ATCC 14990 та мінімально впливав на референтний штам E. coli ATCC 25922, мінімальна інгібуюча концентрація якого перевищувала цей параметр у стафілококів у 31,3 разів (p << 0,001). Запропонована комбінація цитратного буферу з амоксиклавом значно підвищила антимікробну ефективність окремих її компонентів проти всіх штамів мікроорганізмів. Таким чином, чутливість E. coli ATCC 25922 та M. lysodeisticus ATCC 4698 до запропонованої комбінації зросла у 8 разів (p << 0,05) у порівнянні з цитратним буфером та амоксиклавом окремо. Чутливість золотистого стафілококу та ентерококу до композиції піднялась максимально: до 32 разів (p << 0,001) по відношенню до буферу та в 4 рази до антибіотику (p << 0,01). Було зафіксовано значне підвищення чутливості штаму C. albicans ATCC 10231 до цитратного буфера після додавання амоксиклаву: у 128 разів (p << 0,0001), що з'явилося доказом синергічної фунгіцидної дії комбінації антибіотик-цитратний буфер.



Шифр НБУВ: Ж101336 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Наукова періодика України 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського