РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000826999<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Слинько Є. І. 
Нейрохірургічне лікування пухлин спинного мозку шийної локалізації / Є. І. Слинько, О. О. Потапов, Ю. В. Деркач, А. І. Пастушин // Eastern Ukr. Med. J. - 2022. - 10, № 1. - С. 88-97. - Бібліогр.: 8 назв. - укp.

В даній роботі проаналізовано медичні карти 47 хворих, які знаходились на лікуванні і були прооперовані в Інституті нейрохірургії ім. А. П. Ромоданова АМН України в період з 2010 по 2020 рр. з приводу інтрамедулярних пухлин шийної локалізації. Всіх хворих з інтрамедулярними пухлинами на шийному рівні було прооперовано. При гістологічному обстеженні пухлин виявлено: епендимому (22 спостереження), астроцитому (18 спостережень), ангіоретикулому (6 спостережень), олігодендрогліому, гемангіоперицитому, кавернозну ангіому - по 1 спостереженню. По об'єму видалення пухлини виділяли операції з тотальним (17 спостережень), субтотальним (14 спостережень) та частковим (16 спостережень) видаленням. Тотальним вважалось видалення не менш ніж 95 % об'єму пухлини, що підтверджувалось при огляді операційного поля в мікроскоп в кінці операції чи даними раннього післяопераційного МРТ. Тотальне видалення пухлини є золотим стандартом у хірургічному лікуванні інтрамедулярних пухлин. Ferrante L. et al [8] повідомляли, що ні у одного з хворих, яким було проведено тотальну резекцію пухлини, не було випадків рецидиву, в той час як у 57,1 % хворих з субтотальною резекцією мало місце рецидивування. Автори стверджують, що об'єм видаленої пухлини є важливим фактором, який впливає на подальший прогноз. Висновки: інтрамедулярні пухлини шийної локалізації можуть бути тотально видалені. Оперативне втручання необхідно проводити відразу після встановлення діагнозу без очікування наростання неврологічного дефіциту.



Шифр НБУВ: Ж101336 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Наукова періодика України 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського