РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000827057<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Zhang Peng 
Effect of sintering temperature on the microstructure and properties of high-strength and highly conductive 5 wt.% ZrB2/Cu composite = Вплив температури спікання на мікроструктуру та властивості високоміцного та високопровідного композита 5 % (мас.) ZrB2/Cu / Zhang Peng, Wang Chenchen, Zhou Shengfeng, Guo Baisong, Zhang Zhiguo, Yu Zhentao, Li Wei // Порошкова металургія. - 2022. - № 9/10. - С. 91-106. - Бібліогр.: 37 назв. - англ.

Композити на основі міді завдяки своїм досить високим механічним властивостям в поєднанні з високою електро- і теплопровідністю знаходять широке застосування в різних галузях промисловості. Однак спроби введення до їх складу відомих керамічних компонентів часто призводять до помітного зниження електропровідності композитів на основі міді. У даній роботі досліджено металоматричні композити на основі міді з додаванням зміцнювальних включень ZrB2 з метою подолання цього недоліку, з огляду на відносно високу електропровідність боридів металів. Зразки мідно-матричного композита із вмістом 5 % (мас.) ZrB2 одержано з використаням методугарячого пресування за температури від 760 до <$E920~symbol Р roman C>. Досліджено вплив температури спікання на мікроструктуру, відносну густину, механічні та електричні властивості композита. Результати сканувальної електронної мікроскопії показують, що частинки ZrB2 плавно інтегровані в матрицю Cu всіх зразків композита. З підвищенням температури спікання зростає відносна густина, електропровідність і середній розмір зерен мідної матриці (від 360 до 980 нм). Мікротвердість зразків, спечених за температури <$E840~symbol Р roman C>, досягає максимального значення 92 HV0,2. Діаграми модуля пружності та нанотвердості, побудовані за даними наноіндентування, показують, що зміцнювальні частинки ZrB2 демонструють найвищі значення модуля пружності (340 - 500 ГПа) та нанотвердості (30 - 48 ГПа). У той же час, мідна матриця має модуль пружності 110 - 130 ГПа і нанотвердість до 10 ГПа. Дані просвітлювальної електронної мікроскопії підтвердили, що температура спікання має незначний вплив на межі розділу фаз ZrB2 й Cu. Спостерігається як різке розмежуванням, так і межа з аморфним перехідним шаром. Зміна мікротвердості здебільшого пов'язана з більш інтенсивним подрібненням зерен і невідповідністю коефіцієнтів теплового розширення. Одержані результати можуть сприяти глибшому розумінню ролі температури у процесах спікання під тиском.


Індекс рубрикатора НБУВ: К391.91-1

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж28502 Пошук видання у каталогах НБУВ 
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського