РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000827066<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Булик І. І. 
Спікання феромагнетних матеріалів за понижених температур у водні. II. Сплави Nd - Fe - B / І. І. Булик, І. В. Борух // Порошкова металургія. - 2022. - № 11/12. - С. 33-48. - Бібліогр.: 36 назв. - укp.

З використанням методів сканувальної електронної мікроскопії та енергодисперсійної рентгенівської спектрометрії досліджено застосування гідрування, диспропорціонування (ГД), десорбування, рекомбінування (ДР) - (ГДДР) - для спікання порошків феромагнетних сплавів на основі Nd2Fe14B:Nd11,7Fe81,1Zr1,2B6 і Nd16Fe73,9Zr2,1B8. Оцінено взаємозв'язок між умовами виготовлення - розмелювання сплавів на порошок, тиск пресування порошку, тиск водню і температуру під час першого етапу спікання у водні (ГД), температуру під час другого етапу спікання у вакуумі (ДР) - та пористістю і дисперсністю мікроструктури спечених матеріалів. Порошки одержано розмелюванням сплавів у водні в планетарному млині з частотою 200 об/хв впродовж 1 год і пресовано під тиском 2, 5 і 6 т/см<^>2. Перший етап спікання проведено під тиском водню 0,05 МПа та за температури <$E760~symbol Р roman C>, другий - за температур 850 і <$E950~symbol Р roman C>. Встановлено, що порошки спікаються вже на етапі ГД. Показано, що пористість спечених матеріалів знижується з підвищенням тиску пресування. Розмір зерен феромагнетної фази Nd11,7Fe81,1Zr1,2B6 у спечених матеріалах коливається в діапазоні 100 - 300 нм. Пояснено фізичний механізм зниження температури спікання, а саме: підвищення швидкості дифузії компонентів сплавів завдяки перебігу індукованих воднем фазових перетворювань - диспропорціонування та рекомбінування, а також наявності твердого розчину водню на обох етапах процесу - ГД і ДР. Принциповим аспектом даної роботи є те, що порошки спікаються за низького тиску водню, що є необхідною умовою одержання магнетоанізотропних матеріалів. Проаналізовано проблемні аспекти властивостей спечених матеріалів, зокрема негомогенність мікроструктури, та окреслено підходи до їх вирішення шляхом гомогенізування дисперсності порошків за розміром частинок і оптимізування параметрів ГДДР (тиск водню, температура, тривалість реакції). Відзначено технологічні переваги нового способу спікання над аналогами: більш ніж на <$E100~symbol Р roman C> нижча температура; можливість одержання наноструктурованих анізотропних матеріалів; застосування технічно простіших і дешевших печей спікання.


Індекс рубрикатора НБУВ: К390.12-1

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж28502 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського