РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000827453<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Сліпчук А. М. 
Вплив конструкторсько-технологічних чинників на довговічність вставного твердосплавного породоруйнівного оснащення шарошок тришарошкових бурових доліт / А. М. Сліпчук, Р. С. Яким, О. І. Вишневський // Автоматизація вироб. процесів у машинобуд. та приладобудуванні : Укр. міжвід. наук.-техн. зб.. - 2022. - Вип. 56. - С. 75-85. - Бібліогр.: 12 назв. - укp.

Застосовуючи методи математичної статистики, в дослідженні складено математичну модель процесу складання з'єднань "твердосплавний зубок - шарошка", яка надає змогу за вибірками складових ланок визначати параметри розподілу замикаючої ланки - натягу. Досліджено тип впливу величин натягу, який характеризує точність складання на міцність з'єднання "зубок - шарошка", яку прийнято оцінювати за значеннями зусиль випресовування зубків. Аналізом твердосплавних зубків та отворів у шарошках доліт установлено, що похибки розмірів складових ланок розмірних ланцюгів розподіляються згідно з законами, що подібні до нормального закону розподілу випадкових величин. Перевірку здійснено за критеріями Пірсона і Колмогорова. Зростання зусилля випресовування зі збільшенням величини натягу обумовлено збільшенням пружної деформації, як у цементованому шарі, так і у шарах серцевини вінців. Установлено екстремальний тип залежності зусилля випресовування від величини натягу для з'єднання "твердосплавний зубок - шарошка". Цю залежність як характеристику міцності з'єднання можна застосовувати для проєктування технологічних операцій пресування для долотних сталей із різними показниками міцності. Складено математичну модель процесу складання з'єднань "твердосплавний зубок - шарошка", яка надає змогу за вибірками складових ланок визначати параметри розподілу замикаючої ланки - натягу. Встановлені залежності надають змогу обгрунтовано та найточніше підходити до формування селективних груп зубків і маркування під них отворів. Призначення натягів, величина яких перевищує значення екстремальної точки, спричинює виникнення несприятливої пластичної деформації чи руйнування шарів шарошки (які спряжені по висоті хвостовика вставного зубка), а також виникнення нераціональних напружень у тілі твердосплавного вставного зубка. Встановлено, що величини натягів мають більший вплив на зусилля запресування твердосплавних зубків в отвори долотної сталі 14ХН3МА, коли значення її твердості HRC 59-60, у порівнянні з HRC 48-50. У межах досліджуваних величин натягів ця залежність має лінійне спрямування.



Шифр НБУВ: Ж28588 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Наукова періодика України 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського