РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000827522<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Lizunov P. P. 
Choice of the Model for Vibro-Impact Nonlinear Energy Sink = Вибір моделі віброударного нелінійного поглинача енергії / P. P. Lizunov, O. S. Pogorelova, T. G. Postnikova // Опір матеріалів і теорія споруд : наук.-техн. зб.. - 2022. - Вип. 108. - С. 63-76. - Бібліогр.: 34 назв. - англ.

Нелінійний поглинач енергії (NES) визначається як структурний елемент із одним ступенем вільності з відносно невеликою масою та слабким розсіюванням, приєднаний до первинної структури за допомогою суттєво нелінійного зв'язку. Це пристрій пасивного розсіювання енергії, призначений для швидкого поглинання енергії вібрації (внаслідок ударів, вибуху, землетрусу тощо) від первинної конструкції та локального її розсіювання. Наведено міні-огляд робіт із NES. На основі концептуальних та розрахункових схем NES, які існують у світовій науковій літературі, запропоновано розрахункові схеми одно- та двобічних віброударних NES (SSVI та DSVINES). Наведено рівняння руху та ударне правило. Як ударне правило прийнято квазістатичний контактний закон Герца. Обговорено різні уявлення імпульсного навантаження на первинну структуру. Це збудження лише початковими швидкостями, періодичне збудження, удар напів-синусоїдної форми, односторонні періодичні прямокутні імпульси, вітрове, сейсмічне та широкосмугове збудження. Наведено таблиці деяких числових параметрів, які можуть бути прийняті для віброударних NES. Використовуючи наведені дані, автори мають намір дослідити як ефективність роботи одно- та двобічних віброударних NESs за різних видів імпульсного навантаження, так і їхню динамічну поведінку у разі зміни їх параметрів.



Шифр НБУВ: Ж29208 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Наукова періодика України 
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського