РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000827529<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Pyskunov S. O. 
Influence of foundation stiffness on deformation of layered building structures = Вплив жорсткості основи на деформування шаруватих будівельних конструкцій / S. O. Pyskunov, S. I. Trubachev, Ye. Ye. Onyshchenko, V. A. Kolodezhnyi // Опір матеріалів і теорія споруд : наук.-техн. зб.. - 2022. - Вип. 108. - С. 145-155. - Бібліогр.: 11 назв. - англ.

Широке впровадження в промисловість шаруватих конструкцій, зокрема тришарових пластин, оболонок неможливо без ефективних методів оцінки їх міцності та надійності. Висока міцність і жорсткість за відносно малої ваги, демпфуючі та теплоізоляційні властивості зазначених конструкцій зумовили їх використання в сучасному будівництві та машинобудуванні. Тришарові пластини та оболонки, як правило, є поєднанням різнорідних за своїми фізико-механічними властивостями матеріалів. Розрахунок подібних конструкцій є дуже складним завданням, в основу вирішення якого повинні бути покладені математичні моделі, що володіють високим ступенем достовірності та відображають реальні механічні властивості. У процесі експлуатації тришарові конструкції знаходяться під впливом значних статичних навантажень. Тому розробка ефективних та економічних методів вирішення задач статики тришарових систем є актуальною проблемою. У транспортному будівництві розрахункова схема у вигляді плити (пластинки) на пружній основі використовується для розрахунку дорожніх одягів, плит. Розглянуто згинання тришарової пластини з жорстким заповнювачем, яка знаходиться на пружній основі. Для опису кінематики деформування прийняті гіпотези ламаної лінії. На контурі пластини передбачається наявність жорсткої діафрагми, що перешкоджає відносному зсуву шарів. Проведено аналітичний і числовий розрахунки тришарової пластини методом скінченних елементів. В результаті розрахунку визначено залежності прогину від коефіцієнта жорсткості основи. Наведено рекомендації про вибір коефіцієнта жорсткості. Врахування жорсткості пружної основи призводить до істотного уточнення напруженого стану, що виникає в тришаровій пластині у разі зовнішньої силової дії. Проаналізовано вплив жорсткості основи на прогин конструкції, це надає можливість визначити оптимальні параметри даної механічної системи та необхідні рекомендації щодо її використання.



Шифр НБУВ: Ж29208 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Наукова періодика України 
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського