РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000827563<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Воскресенська Т. І. 
Обліково-аналітичне відображення фінансово-економічних ризиків у житловому будівництві / Т. І. Воскресенська // Бізнес Інформ. - 2023. - № 4. - С. 124-129. - Бібліогр.: 9 назв. - укp.

Розкрито особливості виникнення фінансово-економічних ризиків у житловому будівництві. Досліджено, що фінансово-економічні ризики в житловому будівництві супроводжують увесь процес будівництва - від моменту отримання дозвільної документації до введення в експлуатацію об'єктів житлового будівництва. Відзначено, що фінансово-економічні ризики в житловому будівництві зачіпають інтереси всіх учасників будівництва (інвесторів, забудовників, посередників, покупців). Зафіксовано, що окремі види фінансово-економічних ризиків, такі як валютні й інфляційні, притаманні та виникають у всіх учасників житлового будівництва. Інша частина фінансово-економічних ризиків виникає в окремого суб'єкта житлового будівництва. У процесі житлового будівництва одні види фінансово-економічних ризиків зникають, інші - навпаки, виникають відповідно до зміни первинних умов ведення житлового будівництва. З метою зниження проявів негативних наслідків фінансово-економічних ризиків учасники будівництва намагаються управляти ними за допомогою таких процедур, як: уникнення ризику, розподіл ризику, страхування ризику. Відзначено, що базовим документом, в якому передбачено можливість своєрідного страхування від можливості настання окремих видів фінансово-економічних ризиків для певних суб'єктів житлового будівництва, є договір будівництва. Розкрито особливості відображення в бухгалтерському обліку страхування та самострахування учасниками житлового будівництва можливих наслідків фінансово-економічних ризиків у житловому будівництві. Запропоновано відображати витрати на страхування у складі витрат майбутніх періодів з поступовим їх відображенням у поточних витратах, а також у складі фінансових витрат (без попереднього відображення як витрат майбутніх періодів). При використанні механізму самострахування учасниками будівництва можливих наслідків фінансово-економічних ризиків відображено створення страхового резерву та його списання. У дослідженні відзначено, що через неможливість чіткої ідентифікації фінансово-економічних ризиків існує проблема їх обліково-аналітичного відображення учасниками житлового будівництва.


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)315.441.21 + У052.9(4УКР)231.544-148.6

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж14572 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Наукова періодика України 
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського