РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000827629<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Gudarian O. O. 
Increasing the efficiency of osseointegration in dental implantation in patients with diabetic osteopathy by remodeling bone tissue and intensifying its density = Підвищення ефективності остеоінтеграції при дентальній імплантації у хворих на діабетичну остеопатію шляхом ремоделяції кісткової тканини та інтенсифікації її щільності / O. O. Gudarian, D. O. Cherednyk // Мед. перспективи. - 2023. - 28, № 2. - С. 136-142. - Бібліогр.: 21 назв. - англ.

Мета дослідження - підвищення ефективності остеоінтеграції імплантатів при дентальній імплантації у хворих на швидкопрогресуючий генералізований пародонтит (ГП), поєднаний з діабетичною остеопатією шляхом відновлення нормального ремоделювання кісткової тканини та інтенсифікації її щільності. Оперативні втручання зі встановлення дентальних імплантатів проведено в 3 ідентичних за статтю і віком групах хворих: I, II, III групи. У I і II групи були включені 52 пацієнти (по 26 пацієнтів) із швидкопрогресуючим ГП, з цукровим діабетом 2 типу, що ускладнювався системним остеопорозом, які відрізнялися тільки призначеним лікувальним комплексом. III групу формували пацієнти з аналогічною патологією тканин пародонта, але без фонової діабетичної остеопатії (32 пацієнти), які отримували ідентичний з II групою лікувальний комплекс. У ході оперативних втручаннь встановлено 282 дентальних імплантати: у хворих I групи - 92 імплантати, у II групі - 89 імплантатів і в III групі - 101 дентальний імплантат. У відсотковому співвідношенні кількість проведених операцій була приблизно однаковою. Аналіз отриманих даних лабораторних досліджень показав, що при діабетичній остеопатії у хворих на швидкопрогресуючий пародонтит і швидкопрогресуючий ГП без фонової патології чітко простежується більш глибоке розбалансування процесів кісткового ремоделювання з високим рівнем як остеорезорбції, так й остеогенезу, що зумовлює прискорення деструкції кісткової тканини пародонта і їх втрату. Одночасно виявлено, що при комплексному правильному підборі антирезорбтивної терапії рівень маркерів кісткового метаболізму приходить до норми, що позитивно відображається на динаміці та частоті остеоінтеграції дентальних імплантатів. Дослідження та отримані дані лабораторних досліджень свідчать про те, що в пацієнтів, хворих на швидкопрогресуючий ГП з діабетичною остепатією та без неї, відмічається неоднорідність та дисбаланс функціонування кісткового ремоделювання, що негативно впливає на процес остеоінтеграції дентальних імплантатів і потребує комплексного підходу в підборі антирезорбтивної терапії. Включення в протоколи дентальної імплантації рекомбінантного морфогенетичного білка у хворих на діабетичну остеопатологію сприяє завершенню остеоінтеграції дентальних імплантатів у термін до 3 місяців, а призначення монотерапії у вигляді остеогенону у хворих із швидкопрогресуючим ГП чинить аналогічний вплив на остеоінтеграційний процес - пришвидшує відновлення кісткової тканини навколо дентальних імплантатів.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р661.210.122 + Р665.42 + Р415.160.23

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж15785 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Наукова періодика України 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського