РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000827714<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Дорожинська Г. В. 
Застосування плазмоніки для аналізу полідисперсних систем (огляд) / Г. В. Дорожинська, В. П. Маслов, Г. В. Дорожинський // Оптоелектроніка та напівпровідник. техніка : зб. наук. пр.. - 2022. - Вип. 57. - С. 18-28. - Бібліогр.: 43 назв. - укp.

Сучасні сенсорні технології мають переваги у порівнянні з іншими класичними методами аналізу рідинних та газових середовищ, зокрема, швидкий аналіз і малий об'єм досліджуваної проби, висока чутливість, можливість виявляти аналізовану речовину у полідисперсному середовищі за рахунок специфічності сенсора. Плазмоніка є одним з провідних наукових напрямків, який активно застосовується в сенсорних технологіях для розробки високочутливих аналітичних приладів і систем. Прецизійні аналітичні прилади на основі ППР застосовуються для досліджень в харчовій, хімічній, фармацевтичній промисловості, в сільському господарстві, в медицині, екології. Проте інтерпретація результату вимірювання дещо ускладнюється при аналізі складних полідисперсних систем та присутності інтерферента (речовини, яка міститься в досліджуваному зразку та відрізняється від аналізованого компонента) у зразку, який впливає на величину сигналу сенсора. Тому постає необхідність дослідження, зокрема, рідких полідисперсних систем з використанням моделей наближених середовищ та використанням додаткових технологій підвищення специфічності до аналізованого компонента за допомогою застосування рецепторних поверхонь. В огляді наведено інформацію про сучасний стан досліджень полідисперсних систем на прикладі молока - одного з найпоширеніших харчових продуктів. Чутливі, швидкі та ефективні системи кількісного визначення та моніторингу відіграють ключову роль для визначення шкідливих домішок в молочних продуктах. Необхідність виявлення антибіотиків з мінімальною концентрацією в продуктах харчування, зокрема в молочній сировині, які є складними полідисперсними системами, є важливою науковою проблемою. Такі вимоги породжують потребу в розробці надійних високочутливих аналітичних методів. Крім того, існує величезний попит на експресні аналітичні пристрої для виявлення залишків антибіотиків у зразках молока на фермі перед відправленням сировини на завод, оскільки після відправлення безпосередньо на заводі у разі виявлення антибіотиків бракується велика партія молока, що призводить до надмірних витрат.



Шифр НБУВ: Ж60673 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського