РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000827803<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Павленко М. А. 
Метод дослідження поведінки груп рухомих об'єктів з використанням клітинних автоматів / М. А. Павленко, В. М. Руденко, І. В. Захарченко, А. О. Зінченко, В. І. Чистов // Системи озброєння і військ. техніка. - 2021. - № 3. - С. 98-104. - Бібліогр.: 15 назв. - укp.

Пошук розподілених об'єктів в районах є важливим та достатньо складним завданням моніторингу при виконанні спеціальних завдань. Вирішення даного завдання полягає у розробці стратегії пошуку з використанням груп рухомих об'єктів. Як такі групи можна розглядати пошукові групи, безпілотні системи та багато інших. Проте дослідження групової діяльності рухомих об'єктів - це відоме завдання, яке можна вирішити багатьма способами. Один із способів - пошук аналогій в живій природі, та використання механізмів, реалізованих природою в поведінці живих істот. В дослідженні розроблено стратегію пошуку, яка грунтується на відтворенні природного явища групової поведінки, а саме поведінки косяка риб. Основні характерні властивості косяка риб реалізовано за допомогою клітинного автомату на двовимірній однорідній решітці з автоматами, які характеризують об'єкти пошуку та груповий рухомий об'єкт. В роботі використано та описано однорідну клітинну решітку, яку не згорнуто в сферу для спрощення обрахунків. Для решітки встановлено межі, які характерні для вирішення реальних завдань при пошуку об'єктів в заданій області простору. В роботі розглянуто діяльність однорідних групових об'єктів, проте в подальшому вдосконаленні такого підходу, можуть бути використані різнорідні та змішані групи або сукупності різнорідних груп, що будуть діяти у відповідності з наборами правил зміни станів. Використання клітинного автомату надає змогу створити довільну систему правил його роботи. Критерії, що характеризують досяжність об'єктів пошуку, можуть бути модифіковані під конкретні завдання та надають можливість впливати на час та оперативність пошуку, а також створювати різні поєднання цих та інших факторів, які впливають на ефективність вирішення завдання. Дослідження такого автомату надає змогу стверджувати про можливість створення ефективного автомату пошуку маршрутів з заданими часом та точністю роботи, що може бути використано в реальних умовах.



Шифр НБУВ: Ж25328 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Наукова періодика України 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського