РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000827819<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Дакі О. А. 
Модель та сценарії автоматичного управління судновою енергетичною установкою / О. А. Дакі, В. В. Колесник, З. Я. Дорофєєва, В. В. Тришин // Системи озброєння і військ. техніка. - 2021. - № 4. - С. 70-76. - Бібліогр.: 12 назв. - укp.

Суднові енергетичні установки оснащуються системами контролю, моніторингу (контролерами, датчиками, сенсорами) та управління (мікропроцесорними системами, інформаційно-керуючими системами). Подальшим кроком технічного прогресу в суднобудуванні є створення інтелектуальних інформаційних систем та апаратних засобів, які здатні компенсувати вплив людського фактора на процес експлуатації складного суднового обладнання. За допомогою даних систем буде вирішуватися завдання контролю технічного стану систем суднової енергетичної установки, вибору режимів оптимального управління, запобігання та усунення аварійних ситуацій. Ядром інтелектуальної системи управління стає база знань, що містить сценарії, моделі та правила управління. У результаті дослідження розроблено моделі та сценарії управління судновою енергетичною установкою. Таких моделей всього вісім, кожна з яких характеризується станом внутрішнього та зовнішнього середовища. Обгрунтовано структуру єдиної комплексної цілеспрямованої системи керування СЕУ, доведено, що при даному рівні розвитку мікропроцесорної техніки та інформаційних технологій можлива реалізація її у складі конкретного судна як на етапі проектування, так і на етапі модернізації. Підсумком виконаного дослідження є формування прообразу можливого розвитку майбутньої ситуації в інтелектуальному керуванні СЕУ та у напрямку підвищення енергетичної та екологічної ефективності суден. В результаті дослідження в роботі розроблено моделі та сценарії управління судовою енергетичною установкою. Таких моделей всього вісім, кожна з яких характеризується станом внутрішнього та зовнішнього середовища. Обгрунтовано структуру єдиної комплексної цілеспрямованої системи управління СЕУ, доведено, що при даному рівні розвитку мікропроцесорної техніки та інформаційних технологій можлива реалізація її у складі конкретного судна як на етапі проектування, так і на етапі модернізації. Одержані результати досліджень можуть бути використані при розробці елементів штучного інтелекту, що здійснює функції керування СЕУ в різних експлуатаційних ситуаціях.



Шифр НБУВ: Ж25328 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Наукова періодика України 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського