РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000827970<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Моделювання гідротехнічних споруд у сейсмічних регіонах України : монографія / Д. І. Безушко, В. С. Дорофєєв, К. В. Єгупов, В. К. Єгупов; Одеський національний морський університет. - Одеса : Юридична література, 2023. - 127 c. - Бібліогр.: с. 119-125 - укp.

Розглянуто метод скінченних елементів та фізична нелінійність ґрунтової основи. Проаналізовано пошкодження причальних споруд під час сильних землетрусів на Філіппінах у 1990 році, в Ізраїлі у 1995 році, в США у 1989 і 1993 роках, в Японії у 1983 та 1993 роках та інші. Спираючись на аналіз руйнувань причинних споруд естакадного типу під час землетрусів названі основні причини руйнувань. На основі аналізу руйнувань шпунтових стінок під час землетрусів систематизовано та згруповано види відмов для складання ймовірнісної моделі руйнування причалів. Виконано детальний аналіз чинних нормативних документів, щодо проектування портів у сейсмічних районах. Розглянуто побудову розрахункових акселерограм відповідно до Державних будівельних норм України. На підставі аналізу можна зробити висновок про необхідність розробки рекомендацій, щодо застосування моделі споруд для забезпечення надійності під час експлуатації та моделей ґрунту для використання в розрахунках будівель та споруд методом скінченних елементів у сейсмічно небезпечних районах України. Це дасть змогу підвищити ефективність та довговічність експлуатації причальних споруд. Розглянуто метод скінченних елементів та моделі ґрунту для розрахунків на сейсмічні впливи та визначення стійкості схилу. Надано рекомендації щодо використання моделей деформування ґрунту основи пд час розрахунків методом скінченних елементів. Виконано цілий ряд розрахунків надійності причалів та аналізу напружено-деформованого стану під час дії екстремальних значень навантажень. Наведено: метод розрахунку ймовірності аварії причалу при вертикальному стохастичному навантаженні; визначення ризику від сейсмічних впливів на споруд у портах; імовірність безвідмовної роботи конструкцій причальних споруд типу "заанкерований больверк" під час перевищення проектних значень сейсмічних навантажень. Проаналізовано дію сейсмічних впливів на напружено-деформований стан причалів. Визначено вплив характеристик ґрунту засипки та збільшення навантаження від складування контейнерів на напружено-деформований стан конструкції. Описані цунамі Чорноморського узбережжя України та визначенні навантаження на причальну споруду від дії вітру на портальний кран.


Індекс рубрикатора НБУВ: Н778.43 + О413-045.1

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА867523 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського