РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000828324<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Грязов А. Б. 
Стереотаксична радіохірургія радіорезистентних гліобластом. Шляхи подолання радіорезистентності гіпоксичних пухлин = Stereotactic radiosurgery of radioresistant glioblastomas. The ways of overcoming radioresistance of hypoxic tumors / А. Б. Грязов, А. А. Грязов, Н. Я. Гридіна, В. А. Cтулей // Укр. радіол. та онкол. журн. - 2022. - 30, № 2. - С. 25-40. - Бібліогр.: 22 назв. - укp.

Ураховуючи високий ступінь резистентності гліобластоми до променевого лікування, а також низькі показники загальної виживаності хворих, необхідні нові покращені методики в лікуванні даної патології. Зокрема дослідження комплексного променевого лікування, поєднаного з радіосенсибілізаторами. Мета роботи - оцінити ефективність радіосенсибілізації (РСБ) гіпоксичних пухлин при радіохірургічному лікуванні гліобластом. Покращити безрецидивну та загальну виживаність хворих. Стереотаксичну радіохірургію (СРХ) гліобластом проведено у 106 пацієнтів (середній вік 53 роки), 66 чоловіків (62,26 %) і 40 жінок (37,73 %). Середня доза становила 18 Гр за однофракційної СРХ і 32 Гр (7 Гр за фракцію) за СРХ у декілька фракцій. Середній об'єм пухлини становив 29 см<^>3. Основну групу склали 66 пацієнтів, яким проводили СРХ із РСБ. 40 пацієнтів склали контрольну групу (КГ), яким проводили СРХ без РСБ. Медіана загальної виживаності (МЗВ) становила 20 міс. у групі з РСБ, а у контрольній групі - 12 місяців. Безрецидивний період після радіохірургії у групі з радіосенсибілізацією протягом 10 місяців відмічено у 95,4 %, проти 70,6 % у КГ. МЗВ після СРХ була подібною між пацієнтами з пухлинами IDH дикого типу та пацієнтами з пухлинами з мутацією IDH (10,0 міс. проти 11,0 міс. відповідно), а також між пацієнтами з MGMT-метильованими пухлинами та пацієнтами з MGMT-неметильованими пухлинами (11,2 проти 10,2 міс. відповідно). Серед усіх пролікованих пацієнтів у 20 (16,6 %) спостерігалися побічні радіаційні явища після СРХ, а у 9 пацієнтів (7,5 %) розвинувся променевий некроз у термін від 3 до 16 міс. після СРХ. У підгрупі з метронідазолом у 6,6 % хворих спостерігалися ознаки помірної токсичності у вигляді прояву нудоти. У підгрупі з німоразолом ознак токсичності не визначалося. Встановлено, що РСБ при проведенні СРХ гіпоксичних радіорезистентних гліобластом покращує на 53,3 % показники загального та на 24,8 % без рецидивного виживання. Німоразол і метронідазол є потужними радіосенсибілізаторами, які підвищують радіочутливість пухлинних клітин шляхом збільшення кисневої насиченості гіпоксичних клітин. Для визначення показань щодо проведення СРХ із РСБ і термінів проведення сеансу СРХ необхідно враховувати результат кисневої проби (ступінь насиченості пухлини киснем), пік інтенсивності сигналу в зоні активного росту пухлини та пік насиченості всього об'єму пухлини.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р569.627.7-59

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж14579 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Наукова періодика України 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського