РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000828332<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Мітряєва Н. А. 
Вміст VEGF, ЦОГ-2 та ПГЕ-2 у сироватці крові хворих на недрібноклітинний рак легені при різних схемах конформної променевої терапії у динаміці лікування = The content of VEGF, COX-2 and PGE-2 in the blood serum of patients with non-small-cell lung cancer with different schemes of conformal radiotherapy in the dynamics of treatment / Н. А. Мітряєва, Л. В. Гребіник, Н. В. Білозор, В. П. Старенький // Укр. радіол. та онкол. журн. - 2022. - 30, № 3. - С. 33-40. - Бібліогр.: 8 назв. - укp.

Важливою проблемою у радіаційній онкології є подолання радіорезистентності. Тому розробка нових підходів моделювання радіочутливості пухлин в онкологічних хворих стає актуальною та важливою. Новими агентами для радіомодифікації за різних схем променевої терапії (ПТ) є інгібітори циклооксигенази-2 (ЦОГ-2), застосування яких призводить до уповільнення ангіогенезу шляхом пригнічення активності ферменту ЦОГ-2. Мета роботи - визначити вміст показників радіорезистентності: фактор росту ендотелію судин (VEGF), ЦОГ-2 і простагландин Е-2 (ПГЕ-2) у сироватці крові хворих на недрібноклітинний рак легені (НДРЛ) та зміни їх рівнів за різних схем ПТ. Обстежено та проліковано 36 хворих на НДРЛ, яких поділено на 4 групи: перша група - ПТ (16 хворих), друга група - ПТ з інгібітором ЦОГ-2 - ранселексом (9 хворих), третя група - ПТ із ранселексом та цисплатином (5 хворих) та четверта група - ПТ із цисплатином (6 хворих). Хворі отримували курс променевого лікування на лінійному прискорювачі "Clinac 600C". Використовувався режим класичного фракціонування, сумарні осередкові дози склали 60 - 66 Гр. Цисплатин призначали 30 мг/м<^>2 на тиждень до сумарної дози 200 мг, інгібітор ЦОГ-2 - Ранселекс - у дозі 100 мг на добу (діюча речовина - целекоксиб). Рівні VEGF, ЦОГ-2 і ПГЕ-2 у сироватці крові хворих на НДРЛ визначали методом імуно-ферментного аналізу (ІФА) до та після лікування. Рівень маркера ангіогенезу VEGF після лікування у першій групі при ПТ знижується у 1,46 разу, у групі за поєднаної дії ПТ і ранселексу - 2,4 разу, у групі за поєднаної дії ПТ, ранселексу та цисплатину - у 3,7 разу, а у групі за поєднаної дії ПТ і цисплатину знижується у 1,1 разу. Найбільше зниження рівня VEGF спостерігається за ПТ у поєднанні з ранселексом і цисплатином, що вказує на більш ефективне підсилення антиангіогенного ефекту. Доведено, що за різних схем ПТ із використанням інгібітора ЦОГ-2 - ранселексу, та цисплатину у хворих на НДРЛ спостерігається зниження маркерів радіорезистентності ПГЕ-2 і ЦОГ-2, маркера ангіогенезу - VEGF, це свідчить що вплив радіомодифікації на процес ангіогенезу найбільш виражений за поєднаної дії ПТ та обох радіомодифікаторів. Використання інгібіторів ЦОГ-2 як радіосенсибілізаторів у поєднанні з ПТ надає нову можливість підвищувати радіочутливість пухлини.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р569.423-5

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж14579 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Наукова періодика України 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського