РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000828334<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Кузьменко О. В. 
Гематологічні та імунні порушення у хворих на колоректальний рак з метастазами у печінку після проведення радіочастотної абляції = Hematological and immune disorders in colorectal cancer patients with liver metastases after radiofrequency ablation / О. В. Кузьменко, П. П. Сорочан, С. М. Балака // Укр. радіол. та онкол. журн. - 2022. - 30, № 3. - С. 54-64. - Бібліогр.: 29 назв. - укp.

Колоректальний рак (КР) - одне з найбільш частих злоякісних новоутворень у світі. Він займає третє місце в структурі онкологічної захворюваності та друге - в структурі смертності. Печінка є найчастішим місцем метастатичного поширення КР, і від 14 до 18 % пацієнтів мають метастази в печінку під час встановлення діагнозу. Радіочастотна абляція (РЧА) на сьогоднішній день є найбільш перспективним методом лікування метастатичних уражень. Мета роботи - вивчити кількісні зміни гематоімунологічних показників та їх вплив на протипухлинну реактивність у хворих на колоректальний рак після РЧА метастазів у печінку. Клінічно-лабораторне обстеження проведено 12 хворим на КР із метастазами у печінку, переважали пацієнти старше 60 років. У всіх хворих гістологічно визначалася аденокарцинома, при цьому у більшої частини - помірного ступеня злоякісності (G2). Дослідження проведено на трьох етапах: I - за добу до проведення радіочастотної абляції, II - на третю добу після РЧА, III - на 14-ту добу після РЧА метастазів у печінку. Встановлено імунні та гематологічні індикатори розвитку запальної відповіді після проведення РЧА хворим на КР із метастазами у печінку. На третю добу (II етап) після РЧА відмічено суттєве зростання загальної кількості лейкоцитів, відношення нейтрофілів до лімфоцитів, порушення балансу СD4+ і СD8+-лімфоцитів, зниження кількості NK- і NKT-клітин, зростання відсотка СD3+HLA-Dr-, СD4+PD1+, СD8+PD1+-лімфоцитів. На 14-ту добу (III етап) більшість показників наближалась до визначених до лікування за винятком зниженої кількості NK- і NKT-клітин і підвищення рівня тромбоцитів. Визначено низку гематологічних змін на третю добу після РЧА, пов'язаних із запальною реакцією: збільшення загальної кількості лейкоцитів, зростання співвідношення нейтрофіли/лімфоцити з 1,72 до 4,12, суттєве зменшення відносної та абсолютної кількості еозинофілів. Але на 14-ту добу, після стихання запальної реакції, спостерігали нормалізацію більшості досліджуваних показників. Установлено порушення субпопуляційного складу лімфоцитів у хворих із метастазами КР у печінку на третю добу після РЧА. Посилювались такі, що мали місце ще до втручання (низька кількість СD8+-лімфоцитів і NK-клітин) і виникали додаткові (збільшення співвідношення СD4+/СD8+, зростання відсотка СD3+-клітин HLA-Dr+, СD4+- і СD8+-лімфоцитів PD1+ (СD279+), зменшення кількості NKT-клітин). На 14-ту добу картина наближалася до початкової за винятком кількості NK- і NKT-клітин. Зазначено, що своєчасна корекція запальної імуносупресії в ранні строки після РЧА може скоротити період вразливості до рецидиву КР, а у віддаленому періоді потенціювати позитивний вплив РЧА на протипухлинну реактивність.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р569.433.3 + Р569.435.1

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж14579 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Наукова періодика України 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського