РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000828337<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Беніамін М. М. 
Роль методів магнітно-резонансної томографії при оцінці кістозних уражень головного мозку: проспективне дослідження = Role of MRI modalities in assessment of cystic brain lesions: a prospective study / М. М. Беніамін, С. Б. Ельгефнаві, А. М. Абдельсамад, Г. Г. Гассан // Укр. радіол. та онкол. журн. - 2022. - 30, № 4. - С. 9-27. - Бібліогр.: 18 назв. - укp.

Внутрішньочерепні кістозні ураження - це неприродні порожнини, в яких порушується цілісність паренхіми головного мозку (ГМ) через різні патології, такі як інфекції та пухлини, що містять білкову рідину та/або клітинний/некротичний матеріал. Мета роботи - дослідити значення деяких методів магнітно-резонансної томографії (МРТ), в основному дифузно-зваженої томографії та магнітно-резонансної спектроскопії (МРС) при диференціації поширених внутрішньочерепних інтрааксіальних кістозних уражень ГМ, щоб допомогти цим пацієнтам отримати найкращу медичну допомогу та лікування. Дослідження, проведене з квітня 2019 р. по квітень 2021 р., є проспективним. У нього включено 40 дорослих пацієнтів обох статей з кістозним/некротичним інтрааксіальним ураженням ГМ зі змінним перифокальним набряком і посиленням ободу під час постконтрастного дослідження в кабінеті МРТ у відділенні радіології лікарні університету Айн Шамс. Усі обстеження проводилися після підписання інформованої згоди самим пацієнтом або його опікуном, якщо пацієнт є недієздатним із будь-яких причин. Значення зовнішнього коефіцієнта дифузії (ЗКД) у центрі уражень відрізнялися. Виявлено найнижче значення ЗКД у центрі ураження при абсцесі 0,4 x 10<^>-3 мм<^>2/с і найвище значення ЗКД 3,2 x 10<^>-3 мм<^>2/с, що було виявлене при кістозному неопластичному ураженні. Існувала значна різниця в значеннях ЗКД у центрі неопластичних некротичних уражень; середнє значення ЗКД становило (1,95 +- 1,08) x 10<^>-3 мм<^>2/с і (1,15 +- 0,65) x 10<^>-3 мм<^>2/с в абсцесних ураженнях із пороговим значенням, чутливістю, специфічністю, позитивним прогностичним значенням, негативним прогностичним значенням і значенням точності 1,55, 92,9, 91,7, 96,3, 84,6 і 92,5 % відповідно. МРС проводилася у 40 випадках, у яких також були розраховані середні співвідношення Cho/Cr, Cho/NAA та NAA/Cr. Ці співвідношення були порівняні між різними категоріями. Виявлено статистично значущі відмінності між співвідношеннями Cho/Cr, Cho/NAA в обох групах (значення p << 0,001<^>**), тоді як співвідношення NAA/Cr не мало статистично значущої різниці. Встановлено, що дифузно-зважена томографія і МРС можуть використовуватися як додаткові діагностичні методи для диференціації абсцесів головного мозку від кістозних або некротичних пухлин ГМ. Крім того, деякі методи МРТ можуть бути корисними при розрізненні абсцесу мозку від кістозних або некротичних пухлин, такі як дифузна тензорна візуалізація, перфузійно-зважена візуалізація, а також позитронно-емісійна комп'ютерна томографія. Це допоможе підвищити точність МРТ при диференціації абсцесу мозку від кістозних або некротичних пухлин.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р569.627.7-436

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж14579 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Наукова періодика України 
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського