РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000828339<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Кулініч Г. В. 
Особливості гематологічних та імунних порушень при комбінованому лікуванні хворих на рак грудної залози з ризиком розвитку пізніх променевих ушкоджень = Features of hematological and immune disorders in the combined treatment of breast cancer patients with the risk of development of late radiation damage / Г. В. Кулініч, О. В. Кузьменко, П. П. Сорочан // Укр. радіол. та онкол. журн. - 2022. - 30, № 4. - С. 39-51. - Бібліогр.: 28 назв. - укp.

Рак грудної залози (РГЗ) є найрозповсюдженішою формою злоякісних новоутворень серед жіночого населення України. Широке використання променевої терапії в лікуванні РГЗ, поряд із підвищенням ефективності лікування, неминуче призводить до зростання ймовірності виникнення ранніх та/або пізніх променевих ушкоджень (ППУ), що висуває перед науковцями завдання детального вивчення зазначеної проблеми та пошуків шляхів профілактики розвитку ППУ. Реакція організму на розвиток злоякісного новоутвору та на протипухлинне лікування значною мірою зумовлена станом гомеостатичних механізмів, у регуляції яких одну з ключових ролей відіграє імунна система. Особлива увага останнім часом сфокусована на значенні імунних запальних відповідей у патогенезі ППУ в онкологічних хворих. Усе вищезазначене зумовлює актуальність пошуку диференціального підходу до проведення імунокорегуючої терапії (ІКТ) як профілактики розвитку ППУ. Мета роботи - визначення особливостей змін гематологічних показників і субпопуляційного складу лімфоцитів при проведенні ІКТ для профілактики розвитку ППУ у хворих на РГЗ. Було обстежено 55 хворих на РГЗ. Хворі були розподілені на групи: 1-ша група порівняння (ГП) (n = 13) - хворі на РГЗ із ризиком розвитку ППУ, яким проводилась стандартна терапія, 2-га основна група (ОГ) (n = 15) - хворі на РГЗ із ризиком розвитку ППУ, яким на тлі стандартного лікування проводилась ІКТ. Контрольну групу (n = 27) склали хворі на РГЗ без ризику розвитку ППУ. Групи були зіставними за віком і стадією захворювання. Проведення ІКТ сприяло підвищенню кількості еритроцитів, рівня гемоглобіну, CD19+-, CD3+CD8+-лімфоцитів, NK-клітин, СРБ, ІЛ-6, ІЛ-2 і ФНП-<$E alpha> у хворих ОГ. У хворих ГП після лікування виявлено більш низькі рівні еритроцитів, гемоглобіну, лімфоцитів, відносної кількості CD8+-Т-лімфоцитів, CD19+ - В-лімфоцитів і більш високі рівні відносної кількості еозинофілів, моноцитів, нейтрофілів, рівнів цитокінів та СРБ у порівнянні з показниками хворих, яким проводили імунокорегуюче лікування. У хворих на РГЗ ОГ проведення імунокорекції зменшує системні зміни, які можуть сприяти розвитку пізніх променевих ушкоджень та рецидивуванню онкологічного процесу. Включення ІКТ із використанням гормону мелатоніну позитивно впливало на гематологічні та імунні показники хворих.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р569.133.1

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж14579 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Наукова періодика України 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського