РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000828354<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Kutova O. V. 
Development of a methodological approach to determine regression equations in the study of the technology for manufacturing tablets based on quercetin = Розроблення методологічного підходу до визначення регресійних рівнянь під час дослідження технології виготовлення таблеток на основі кверцетину / O. V. Kutova, I. V. Kovalevska, N. V. Demchenko // Вісн. фармації. - 2022. - № 1. - С. 66-72. - Бібліогр.: 13 назв. - англ.

Під час розроблення технології таблеток і таблеткових мас одним із завдань є визначення кількості допоміжних речовин, необхідних для отримання фармакотехнологічних показників якості, які відповідають вимогам Державної фармакопеї України. Мета роботи - розроблення алгоритму визначення виду трифакторних математичних моделей із залежними змінними. Об'єктом досліджень були експериментальні спостереження кількісного впливу допоміжних речовин у складі таблеток на основі твердої дисперсії кверцетину на фармакопейні характеристики зазначеної лікарської форми, зокрема на її сипкість. Експериментальні дані обробляли з використанням запланованого експерименту за допомогою комп'ютерних програм Mathcad 15 та MS Exсеl за запропонованим алгоритмом. Визначено, що ідентифікацію математичних моделей у фармацевтичних дослідженнях з трьома залежними факторами, сумарне значення яких визначається кількісним складом лікарської форми та фіксується на певному рівні, важко проводити внаслідок ускладнення інтерпретації параметрів множинної регресії як характеристик факторів у ізольованому вигляді через їх корельованість. Доведено, що заміна змінних призводить до визначення математичної моделі, яка не розкриває механізму дії факторів і є статичним описом їх загального впливу на досліджуваний показник. Висновки: у результаті проведених досліджень визначено рівняння регресії для виявлення впливу кількості зазначених допоміжних речовин на сипкість таблетки. З'ясовано, що найбільш впливову роль у визначенні цільового показника в досліджуваному факторному просторі відіграє взаємодія факторів. Запропоновано алгоритм визначення математичного опису залежності з трьома змінними. З огляду на те, що дослідження мають відповідати жорстким умовам за кількісним складом, обрано математичну модель залежності у вигляді квадратичного рівняння з двома факторами, за якими є обмеження і між якими немає кореляції. Така модель характеризується можливістю надання графічної інтерпретації та спрощення аналізу й може бути використана для прогнозування і оптимізації.


Індекс рубрикатора НБУВ: Л663.35

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж14678 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Наукова періодика України 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського