РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000828395<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Borzenko O. 
The war in Ukraine, climate change and viral infections: impact on geo-economic shifts in the global economy = Війна в Україні, зміни клімату і вірусні інфекції: вплив на геоекономічні зрушення у світовій економіці / O. Borzenko // Економіка України. - 2023. - № 4. - С. 55-64. - Бібліогр.: 3 назв. - англ.

Війна в Україні, глобальне потепління, про яке говорять останні п'ять років, пандемія COVID-19 мають особливий ефект і зрушують процеси у світовій економіці. Воєнне вторгнення РФ в Україну 24 лютого 2022 р. ускладнило й без того нестабільну геополітичну ситуацію та її наслідки в плані людських втрат і впливу на світову економіку, на яку також тиснуть запроваджені проти РФ санкції і погіршення енергетичної ситуації. Кризу ще не можна оцінити повною мірою. Прогнози зростання для найбільших економік були переглянуті в бік зниження з урахуванням того, що спричинені війною в Україні потрясіння на фінансових і товарних ринках можуть зберігатися протягом багатьох років. Важко передбачити вплив і наслідків війни, і різкого підвищення рівня цін на світовому ринку. Глобальні проблеми світового розвитку можна поділити на дві основні групи. Перша - це концептуально значущі проблеми, які потребують вивчення соціальної визначеності й вирішення (концептуальна невизначеність ролі й цінності ресурсів, відсутність глобальної моделі відносин між країнами, деструктивність у міжнародних відносинах, незбалансованість обсягів ресурсів у країнах), і друга - практичні проблеми, які потребують максимального обмеження і якнайшвидшого вирішення в майбутньому (асиметрія якості життя в країнах, руйнування людських ресурсів і техногенний вплив людини). Цифровізація стає основопложною, тому що вона впливає на безпеку. Нині ми живемо у світі глобальної кібератаки, бачимо, що під час сучасних бойових дій використовуються обчислювальні методи. Отже, цифровізація є ключовою умовою національної безпеки будь-якого блоку, будь-якої країни.


Індекс рубрикатора НБУВ: У50-995 + У50-551.1

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж28099 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Наукова періодика України 
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського