РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000828436<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Бондар Т. В. 
Зовнішня міграція українців до та після повномасштабної агресії (порівняльний аналіз) / Т. В. Бондар, О. А. Ганюков // Укр. соціум. - 2023. - № 1. - С. 32-53. - Бібліогр.: 13 назв. - укp.

Порівняно особливості зовнішньої міграції до та після початку повномасштабного вторгнення Росії в Україну 24 лютого 2022 р. Проаналізовано основні причини та обставини міграції кожного періоду, вплив міграції на повсякденне життя мігрантів, реалізацію права на працю, умови проживання, ситуацію у громадах і спільнотах, в яких живуть мігранти, та ставлення до них. Розглянуто проблеми догляду за дітьми у сім'ях мігрантів, особливості реалізації права на освіту дітей. Проаналізовано найпоширеніші проблеми, які виникають у комунікаціях і стосунках у родинах мігрантів. Запропоновано рекомендації щодо покращення становища мігрантів, реалізації їх потреб та інтересів, забезпечення дотримання їх прав та їхніх дітей. Порівняно особливості зовнішньої міграції до початку 2022 р. та з початком повномасштабного вторгнення Росії в Україну 24 лютого 2022 р., виявлено спільні риси і відмінності цих двох етапів міграції. Визначено основні причини та обставини зовнішньої міграції у передвоєний період та після повномасштабного вторгнення, зазначено, що до початку збройної агресії Росії виїзд українців за кордон мав чітко виражені ознаки трудової міграції, а з початком війни головним аргументом щодо виїзду з України стало прагнення забезпечити безпеку для себе та своїх дітей. Виокоремлено та охарактеризовано три етапи міграційного процесу: релокації (евакуації), адаптації та інтеграції. Проаналізовано основні причини та обставини міграції кожного періоду, вплив міграції на повсякденне життя мігрантів, реалізацію права на працю, умови проживання, доступ до медичних послуг, ситуацію у громадах і спільнотах, в яких живуть мігранти, та ставлення до них. Запропоновано підходи до сегментації мігрантів залежно від обставин їх виїзду з України, родинного стану та ситуації в країнах перебування. Наведено особливості працевлаштування українців за кордоном у передвоєнний час та після початку війни, проаналізовано параметри трудової діяльності мігрантів за географією, професіями, статтю тощо. Проаналізовано специфіку освіти та виховання дітей мігрантів, особливості реалізації права дітей на освіту, розглянуто проблеми виховання, міжособистісних стосунків між різними поколіннями мігрантів, впливу міграції на психологічний стан дітей і процеси їх соціалізації. Досліджено рівень інформаційно-правової обізнаності мігрантів, зафіксовано відсутність у багатьох мігрантів системних знань щодо українського та зарубіжного законодавства, яке регулює міграцію. Наведено перелік найактуальніших потреб мігрантів і членів їхніх родин. Проаналізовано типові відмінності мігрантів і членів їхніх сімей у сприйнятті та плануванні власного майбутнього. Запропоновано рекомендації щодо покращення становища мігрантів, реалізації їх потреб та інтересів, забезпечення дотримання їх прав та їхніх дітей.



Шифр НБУВ: Ж24215 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Наукова періодика України 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського