РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000828456<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Касянчук М. Г. 
Досвід проведення онлайн-досліджень серед чоловіків, які мають секс з чоловіками, із застосуванням Respondent Driven Sampling в інших країнах (огляд літератури) / М. Г. Касянчук // Укр. соціум. - 2023. - № 2. - С. 168-189. - Бібліогр.: 78 назв. - укp.

Описано світовий досвід адаптації використовуваної як де-факто стандарт у масштабних кількісних дослідженнях упосліджених соціальних груп методології RDS (керована респондентами вибірка) до світу онлайн-комунікацій. Згідно з накопиченим у світовій практиці досвідом, WebRDS є швидшим і дешевшим, забезпечує більшу різноманітність досліджуваної популяції та надає можливість рекрутингу одночасно на кількох сайтах без широких контактів у локальних спільнотах, працює в країнах з дуже різним рівнем доходів населення та може бути суміщений з традиційним RDS, а також з іншими методами опитування (зокрема, телефонним). Водночас WebRDS має власні особливості, серед яких виокремлюють уразливість щодо шахрайства, залежність респонс-рейту від розміру опитувальника, наявність зміщень, зумовлених доступом до інтернету або мобільного зв'язку та звичкою до використання онлайн-інструментів, не завжди повний контроль дослідницької команди над використанням зібраних за допомогою сторонніх інтернет-платформ даних, а також більш високі вимоги до технічної компетентності як дослідників, так і етичних комісій тощо. В Україні склалися передумови для успішного впровадження WebRDS, а зважаючи на виклики, які постали внаслідок окупації частини територій і масштабні міграції населення, здається доцільним адаптувати наявний досвід з упровадження такої системи рекрутингу в практику біоповедінкових досліджень уразливих груп в Україні.


Індекс рубрикатора НБУВ: С5*641*332-723.33 в61

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж24215 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Наукова періодика України 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського