РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000828482<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Кохан В. Ф. 
Структура розвитку та оновлення парку колісної техніки армій країн-членів НАТО і росії з 2012 по 2022 роки / В. Ф. Кохан // Системи озброєння і військ. техніка. - 2022. - № 2. - С. 6-15. - Бібліогр.: 25 назв. - укp.

Військова автомобільна техніка (ВАТ) в складних умовах експлуатації при веденні сучасних бойових дій є наймасовішим засобом універсального технічного забезпечення для частин і підрозділів військ, і в переважній більшості завдяки своїм тактичним можливостям та технічним характеристикам забезпечує виконання поставлених завдань на тактичному та оперативному рівні. Вплив ВАТ на бойову готовність та успіх виконання визначених завдань за призначенням зумовлений трьома чинниками: типажем ВАТ, кількістю одиниць при виконанні та переліком головних тактико-оперативних завдань. Основними завданнями ВАТ у Збройних силах (ЗС) України до 2014 р. були перевезення (підвезення) особового складу і військово-технічного майна, а також проведення розвідки на полі бою. Складність виконання нових, більш складних, бойових завдань за різних природно-кліматичних умов значно вплинуло на мобільність, стійкість та захищеність ВАТ внаслідок змін у будові базового шасі, ходової частини, підвищенні захисту корпусу (модуля). Нові умови ведення бою зумовлюють створення нових типажів ВАТ, що якісно забезпечуватимуть виконання усього переліку покладених завдань з обладнанням (озброєнням), яке буде змонтовано чи розміщено на них. За допомогою новітніх зразків ВАТ вирішуються різноманітні завдання: евакуація, буксирування і ремонт військової техніки та озброєння, забезпечення швидкого перевезення і підвезення ракетно-артилерійського озброєння (РАО), нафтопродуктів і технічних матеріалів, особового складу, в тому числі в умовах проведення рейду, розвідувально-диверсійних (контрдиверсійних) дій підрозділів, організації і розміщення засобів інженерного забезпечення, зв'язку, радіоелектронної боротьби, охорони і оборони районів, медичного забезпечення в районі виконання бойових завдань. Аналіз порівняльних характеристик парку армій країн-членів НАТО і російської федерації (РФ) за типажем є основою для формування перспективного типажу і структури парку ВАТ ЗСУ країни з поетапним впровадженням у ході заміни (оновлення) існуючого, застарілого парку. При цьому, існуючий промисловий та проектний потенціал, сировинна база України нададуть можливість локалізації цих виробництв при відповідній державній підтримці.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ц621.11

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж25328 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського