РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000828530<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Прядкіна Г. О. 
Асиміляційний апарат листків окремих ярусів у сортів озимої пшениці за несприятливих умов навколишнього середовища / Г. О. Прядкіна, Н. М. Махаринська // Фізіологія рослин і генетика. - 2021. - 53, № 1. - С. 74-86. - Бібліогр.: 29 назв. - укp.

У польових експериментах за несприятливих погодних умов (знижена температура повітря та надмірна кількість опадів у період закладання репродуктивних органів і підвищена температура та нестача опадів у період наливання зерна) досліджували варіабельність питомої маси листків окремих ярусів, вмісту хлорофілу в них та маси сухої речовини у шести сортів озимої пшениці в репродуктивний період розвитку. Встановлено, що еректоїдність верхніх листків притаманна всім дослідженим сортам озимої пшениці незалежно від року створення. Показано, що ліпшою адаптацією пігментного апарату до несприятливих умов, що спостерігалися протягом весняно-літньої вегетації, вирізнявся сорт озимої пшениці Київська 17. Встановлено, що продуктивніші сорти озимої пшениці Київська 17, Городниця, Почайна і Порадниця мали більшу питому масу прапорцевого листка, ніж менш врожайні сорти Краснопілка і Смуглянка як у фазу цвітіння (відповідно 5,16 - 5,79 та 4,77 - 4,95 мг/см<^>2), так і у фазу молочної стиглості зерна (відповідно 5,12 - 5,70 та 4,47 - 4,86 мг/см<^>2). Кореляційний зв'язок між зерновою продуктивністю колоса головного пагона рослин озимої пшениці, кількістю зерен з колоса, масою 1000 зернин та окремими показниками асиміляційного апарату прапорцевого листка у фази цвітіння й молочної стиглості зерна був позитивним. Встановлено, що фізіологічним маркером високої зернової продуктивності колоса головного пагона рослин може слугувати питома маса прапорцевого листка у фази цвітіння та молочної стиглості зерна.


Індекс рубрикатора НБУВ: П212.103-264.15

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж61831 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Наукова періодика України 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського