РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000828548<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Yaroshko O. M. 
Transient expression of uidA and gfp genes in Physalis peruviana L. = Транзієнтна експресія uidA і gfp генів у Physalis peruviana L. / O. M. Yaroshko, N. A. Matvieieva, M. V. Kuchuk // Фізіологія рослин і генетика. - 2021. - 53, № 5. - С. 415-424. - Бібліогр.: 36 назв. - англ.

Physalis peruviana - це вид рослин, який знаходить своє застосування в сільському господарстві та харчовій промисловості завдяки синтезу численних сполук, таких як фісагуліни, фісалінгулініди, вісангулатин, фісаліни. В останні роки властивості фізалісу були покращені за методами генної інженерії. Вивчено можливість тимчасової експресії генів у рослинах P. peruviana при використанні Agrobacterium rhizogenes і Agrobacterium tumefaciens. Інтактні рослини перед трансформацією культивували в теплиці (<$E22~-~26~symbol Р roman C>, 14-годинний фотоперіод, 3000 - 4500 лк). A. rhizogenes A4 з вектором pIСН5290 або pCB131 та A. tumefaciens з вектором pICBV19 використовували для одержання рослин з репортерними генами uidA і gfp, які тимчасово експресувалися. Також додатково використовували штам A. tumefaciens GV3101 з вектором pICH6692 із геном, що кодує білок P19 (супресор мовчання генів). Генетичний вектор pICH5290 містив гени bar і gfp. Генетичний вектор pCB131 містив гени bar, gfp і fbpB (<$EDELTA>TMD), що кодує Ag85B Mycobacterium tuberculosis. Генетичний вектор pCBV19 містив гени uidA і bar. Тимчасову експресію генів uidA і gfp було підтверджено в рослинах після проведення вакуумної інфільтрації з використанням бактерій. Максимум експресії gfp гена спостерігався між п'ятим і дванадцятим днями після інфільтрації. Найінтенсивнішу експресію генів gfp і uidA виявлено у верхніх листках (2 - 3-й) молодих рослин. Не було значної різниці в рівнях експресії генів у разі використання агробактерій з генетичним вектором, який містив ген-супресор мовчання генів, або без використання цього вектора.


Індекс рубрикатора НБУВ: П241.68-31

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж61831 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Наукова періодика України 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського